Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Multiméterben mi mehetett...

Multiméterben mi mehetett tönkre? Háztartási hálóztaton 270 Voltot mérek,,, az lehetetlen szerintem,, Mi baja lehet a műszernek?

Figyelt kérdés

ápr. 30. 15:06
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
0%

Ne dugdosd máskor a konnektorba ha nem akarsz megpirulni!!


Azért mutat 270-et mert az a csúcsérték. A 230 (amit vártál) az az RMS. A váltakozó áram az már csak ilyen. Nem akarom fejtegetni hogy pontosan mi okozza ezt a jelenséget (ha érdekel, keress rá) de maradjunk annyiban hogy az a multiméter azért méri rosszul mert nem 2-es vagy magasabb besorolású.

ápr. 30. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
0%

Vagyis javítok, a csúcsérték 325v körül van, az RMS 230.

Te a kettő között mérsz, de az ok ugyanaz, a műszer nem erre lett kitalálva.

ápr. 30. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 A kérdező kommentje:

Ehon e' , csak sárga színű...


[link]

ápr. 30. 15:51
 4/37 anonim ***** válasza:
24%

Jaaa, hát ez az egyik leggagyibb fajta. 1200Ft-ért szórják a kis falusi piacokon. Tényleg nem erre találták ki. Azon se csodálkoznék ha eldurrant volna benne egy belső ellenállás.


Azért félve kérdezem, de ugye AC-re volt állítva?

ápr. 30. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 A kérdező kommentje:

AC-re volt állítva,

Eddig, jól


működött..

.sírokmá....szerettem nagyon a kisműszert...

ápr. 30. 16:05
 6/37 anonim ***** válasza:
0%

[link]


Na itt ír pár adatot, de közelében sincs a valóságnak. A 45-450Hz alsó határa is bőven 50 felett van, a magyar áram viszont 50hz, így amiatt se képes értelmezni a hullámforma RMS-ét. Maga az IC is gagyi benne. De írják is hogy csak honni felhasználásra. Kisgyereknek játszani kb.

Ha kedves az életed, ne dugdosd konnektorba, csak a biztosíték benne kéne hogy kerüljön ennyibe.

ápr. 30. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
0%
*hobbi
ápr. 30. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
58%
Érdemes valami megbízhatóbb műszert keresni. 4-5 ezerért olyanok vannak hogy egy életre kiszolgálnak. Most egy ezer forintos multiméter kb annyit ér mint egy ezer forintos csavarhúzókészlet, ami egy csavar meghúzása után szétkopik. Csak saját magad kínzod vele.
ápr. 30. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
31%

Na egy újabb fotelvillamosmérnök a 3 forintos műszerével...

Mit szeretnél mérni? Mi a mérés célja?

ápr. 30. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 A kérdező kommentje:

Én nem vagyok fotelvillamosmérnök""


Nem is okoskodtam,

Csak 1 szerencsétlen nyugodt kérdező vagyok.

ápr. 30. 17:20
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!