Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Milyen driver kell a windows...

Roland7 kérdése:

Milyen driver kell a windows 7 telepitésére egy core 2 duo E8500-ra?

Figyelt kérdés
Már pár napja próbálom újratelepíteni a eindowst a gépemen, de mindig bead egy olyan hibakodot hogy there is no drivers to be installed és kerestem drivert, de csak a 6-11 gen. Ig vannak és a core 2 duo fixen nem 6.gen mivel nem is volt konpatibilis a géppel a driver, szóval kérhetnék linkeket??? (A gép egy dell optiplex 780,4 gb ram)

2023. márc. 14. 09:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom, milyen módon próbálod feltelepíteni a Windows-t, de jó lenne tudni, mi írja ki ezt a hibát, vagy mikor írja ki, mi nem működik, mert a Windows önmagától nem ír ki ilyet.
2023. márc. 14. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
A gép típusára keress rá, a gyártó honlapján minden szükséges driver fent van. Vagy használd a CD-t amit a gép/alaplap mellé kaptál.
2023. márc. 14. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
lehet nem látja az alaplapi sata vezérlőt, ennek a drivereit kell betölteni
2023. márc. 14. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
#3 de az nem CPU driver, hanem chipset vagy sata néven fut és egész biztos rajta van a CD-n ami a géphez járt, a telepítés megfelelő lépésénél rá kell nyomni a külső illesztőprogram betöltésére, betenni a CD-t, onnantól a telepítő megcsinálja.
2023. márc. 14. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

A telepítő nem talál alkalmas MEGHAJTÓT(driver, mint HDD, SSD) ahova telepíthetné a Windowst. A processzorhoz ennek nincs köze.

Egy normális telepítőbe integrálva van annak a csatlakozófelületnek a szoftvere, ami a HDD-hez tartozik. Ha nincs benne, akkor integrálni kell bele, vagy a 4.-ben leírtak szerint a telepítés során betölteni.

De én inkább egy használható Win7 telepítőt keresnék hozzá, ami már alkalmas a feladatra.

2023. márc. 14. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Azért ahogy fejlődik a technika nem várható el, hogy minden lekövesse. A Win 7 telepítő például kizárt, hogy felismerne bármilyen NVMe SSD-t driver betöltés nélkül, de ha egy évtizedet visszaugrunk az időbe, az XP se ismer fel semmilyen SATA vezérlőt önmagában, miközben 2002-ben jelent meg és 2004-ben már voltak SATA-s alaplapok. Nekem is egy ilyenem van és az XP-nél még floppyról lehetett csak betölteni a drivert, pedig az az alaplap is legacy disknek hívja, tehát már 20 éve se volt divatos a használata. Nem is adtak az alaplaphoz lemezt, hanem a CD-n van egy szoftver, ami megírja a floppyt. Na de hogy futtatod azt a szoftvert, ha nincs operációs rendszer a gépen? Mivel van egy újabb gépem meg tudtam oldani, igaz abban már floppy vezérlő sincs, de a telepítőbe bele tudtam hegeszteni a megfelelő drivert, kiírtam CD-re és úgy már települt. De a maga idejében, ha ez volt az első géped hogy oldottad meg? Bár akkoriban még az IDE volt elterjedve, SATA HDD-t alig lehetett kapni, mire az elterjedt jött a Vista ami natívan kezelte. De biztosan futottak bele ebbe a problémába mások akkoriban.
2023. márc. 14. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
#6: nekem ASUS laptopban a windows 10 telepítő felismeri az NVMe meghajtót, de telepítés után folyamatos kékhalál, a windows 11 telepítő pedig fel sem ismeri :D Csak az Intel Rapid Storage betallózása után megy.
2023. márc. 14. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Mindenkinek mondom, hogy sajnálom, hogy félreiram,csak a neten azt találtam hogy intel oldalán keresgélnek.Akkor irja ki a hibakódot amikor a prticiot formáznám,tehát akkor mi kell hozzá???
2023. márc. 14. 13:45
 9/11 A kérdező kommentje:
Nem kaptam hozzá semmiféle lemezt...
2023. márc. 14. 13:48
 10/11 A kérdező kommentje:
milyen driver kell ahhoz hogy felismerje a hdd-t? mert akkor megkeresem a neten!
2023. márc. 14. 13:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!