Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » A távkapcsolómnál ezt mi...

A távkapcsolómnál ezt mi magyarázza?

Figyelt kérdés

Van úgy, hogy megnyomom a távkapcsolómon a bekapcsoló gombot, de semmi nem történik, a tv tök sötét. Megfigyeltem, hogy ilyenkor ha várok kb 6 másodpercet, és utána nyomom meg, akkor viszont bekapcsol. Tehát a furcsaságok:

-általában bekapcsol a tv, csak ritkán csinálja ezt a kapcsoló.

-amikor viszont csinálja, akkor mindig 6 mp-t kell várni (az első nyomástól), de szó szerint, tehát nincs olyan, hogy 2-3-4 mp után megnyomva bekapcsolna, de olyan se, hogy mondjuk 8-at kéne várni.

Mitől működhet valami ilyen "megbízhatóan" rosszul?



2023. márc. 14. 12:30
 1/8 anonim ***** válasza:
Azt hiszem (mert én is tapasztaltam ilyet), hogy ez az elemek kimerülését mutatja.
2023. márc. 14. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Magyarázahtja az is, hogy belefolyattál valamit és nem mindig érzékel
2023. márc. 14. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ki kell próbálni egy másik (akár univerzális) tavirányítóval... Egyes mobilok is alkalmasak már erre... És akkor kiderül, hogy a tv rossz vagy a távirányító!
2023. márc. 14. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nyomd egy kicsit tovább a gombot, ne csak egy pillanatra.
2023. márc. 14. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A gomb maga is elkopik idővel. Az én régi tévém távirányítójának a bekapcsológombja olyan szinten elkopott, hogy nem is reagált rá. Egy pontosan méretre vágott alufólia darabot pillanatragasztóval a gomb aljára ragasztottam és azóta működik.
2023. márc. 14. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Telefon kamerával ellenőrizd a távirányító led fényét. Gombnyomásra lilásan villan fel.
2023. márc. 14. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Gyakran használt gomboknál szokott lenni ilyen gond, mert a szilikongumiból kiválik a lágyító adalék szilikonolaj.

Ez sűrű (nagy viszkozitású), ragacsos anyag gátolja az érintkezést.

Ráadásul ahogy erőlteted, egyre jobban kopik, károsodik is a vezető gumipogácsa.

Ezért kell mihamarabb tisztítani, hátha nem lett még nagyobb baja.

Mellesleg hidegben még jobban besűrűsödik, ha felmelegíted, javul az állapota, látszólag.

2023. márc. 14. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Szervizmérnök úr ***** válasza:
Vagyis "ez a sűrű"...
2023. márc. 14. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!