Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Miért melegszik alapjáraton a...

Miért melegszik alapjáraton a videókártyám?

Figyelt kérdés

Üdvözletem! Egy Rtx3060ti-ról lenne szó.

Valamiért alapjáraton(csak a tálca van semmi nincs megynyitva sehol) fel megy 50-52fokra le jön 40re fel le ezt csinálja folyamatosan.

Miért van ez? Vagy ez normális csak én reagálom túl?



#PC #videokártya #RTX 3060Ti
2023. márc. 19. 12:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
66%

Te reagálod túl.

Ha 80 akár 90 fokig is melegedhet normálisan egy videokártya.

Azért hullámzik, mert leállítja teljesen a ventilátort, majd amikor kicsit elkezd melegedni, akkor egy kicsit bekapcsolja, és újra lehül.

2023. márc. 19. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Oké ezt értem de eddig nem volt ilyen legalábbis nem vettem észre bekapcsoltam 36-39fokon volt még nem kezdtem el játszani. Meg ez normális hogy ki be kapcsolja? Oké 0rpm de akkor is miért melegszik ha nem használja semmilyen alkalmazás vagy bármi is...
2023. márc. 19. 12:45
 3/14 anonim ***** válasza:
41%
Mert a windows fut, annak is kell a videókártya habár kis mértékben. Mivel áram folyik keresztül rajta ezért melegedik az ellenállás miatt, hogy szakmai legyek.
2023. márc. 19. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Értem... Hát jó akkor valahogy ezzel megbaratkozom, csakhat alig egy hetes a kártya.

Volt most olyan is hogy a bioszba akartam lépni és lefygott a gép újra kellett indítani de nem hozott sehogy sem képet ki kellett húznom minden kábelt a videokártyából meg a monitorból is és most működik normálisan.

2023. márc. 19. 12:54
 5/14 anonim ***** válasza:
83%
Normális viselkedés. Nem csak akkor megy a videókártya ha játszol, nyilván az oprendszer képét is látod valahogyan.
2023. márc. 19. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
83%
Nem lesz semmi baja, évekig menni fog nyugodj meg.
2023. márc. 19. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Jól van akkor nagyon szépen köszönöm a válaszod!

Meg annyi kérdésem lenne hogy az is normális hogy van enyhe cicerges a gépben? Olvastam egyszer hogy valami áram alapzaj lehet... Proci és a ram környékéről jöhet.

2023. márc. 19. 13:10
 8/14 anonim ***** válasza:
24%
Ez a tervezett elavulás egyik csínybínnya a hőingadozástól szépen tönkre fog menni a kártyád. Amit természetesen driver frissítés okoz.
2023. márc. 19. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Akkor ennek nagyon mit tenni nem tudok ?
2023. márc. 19. 14:37
 10/14 anonim ***** válasza:
17%
Megpróbálhatod régebbi driverrel.
2023. márc. 19. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!