Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Milyen nyomtatót ajánlanátok,...

Milyen nyomtatót ajánlanátok, amihez a tinta nem drága?

Figyelt kérdés

Canon styles 235W nyomtatóm volt eddig. Nagyon jó nyomtató volt sokáig bírta és a tintát (utángyártott) is elég olcsón tudtam hozzà beszerezni

Nem nyomtatók ipari mennyiségben de heti 5-15 oldal kb megvan. Színeset nyomtatatni , szkennelni, fénymasolni tudjon. Inkább picit fizetek többet a nyomtatóért ha utána kedvezményesebb a tinta ára. Ajánlottak lézereset is de abból a színesnek azt gondolom elég borsos ára van. ?? De nem tudom melyik éri meg jobban?



2023. márc. 19. 17:34
 1/7 anonim ***** válasza:
51%

Nekem egy Canon tintás van, színenként cserélhető patronnal.

Ezeket nagyon könnyű utántölteni

2023. márc. 19. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 puritan ***** válasza:

Pontos típust nem tudok mondani, de valahogy úgy működik a dolog, hogy a gyári tinta minden nyomtatóhoz nagyon drága. Amikor egy nyomtatótípusból már jó sokat legyártottak, és eladtak, tehát elég nagy a kereslet a patronokra, akkor a kínaiak elkezdik árulni hozzá az utángyártott patronokat, ami minőségre alig különbözik az eredetitől, de sokkal olcsóbb. Ezért a gyártók néhány évenként mindig új patrontípusokat vezetnek be, hogy az új nyomtatókhoz a régi patron véletlenül se legyen jó.

A követendő stratégia szerintem a következő:

Lehetőleg olyan nyomtatót kell venni, amiben a szinek nem egy patronban vannak, hanem külön cserélhető a 4-5 patron. Ez általában a közép, és felső kategóriás nyomtatóknál van így. Eleinte vagy nem lesz hozzá utángyártott patron, vagy csak kicsivel olcsóbban, mint az eredeti. Aztán ahogy telik az idő, egyre olcsóbbak lesznek az utángyártott patronok. Az én 7-8 éves canon nyomtatómhoz legutóbb 200Ft körül vettem a patronnak darabját, és 5 kell bele. Aztán már csak az a feladat, hogy a nyomtatót minél tovább életben kell tartani.

2023. márc. 19. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Ezek szimpatikusak.Azt hittem 50 körül meg tudok állni, de ezek szerint, ami nekem kell ennyi (wifi, színes, multifunkcionális, "olcsó" tinta)

Nagyon hasonlónak tűnik a kettő , szerintetek melyik lenne jobb?


[link]


[link]

2023. márc. 20. 09:15
 4/7 A kérdező kommentje:

az előbb nem jól raktam be a két linket, szóval ezen a kettőn gondolkodom :


[link]


[link]

2023. márc. 20. 09:31
 5/7 anonim ***** válasza:

Tintás nyomtatót NEM éri meg venni! Mindet áron alul adják, hogy utána méregdrágán vedd bele a tintát, aztán meg beszáradjon a fej és vehess új nyomtatót 2-3 évente.

Csak lézert szabad venni, mert ott a nyomtató ugyan drágább, de a toner por és így nem tud beszáradni, valamint 10-12 ezerért megtöltik a kazettát és újabb 2000 oldalra elég.

Igen, a színes lézer drága, de a legtöbb embernek amúgy semmi szüksége a színes nyomtatásra, mert dokumentumoknál mindegy, ha nem színes, fotót meg olcsóbban nyomtatsz pl Cewe-vel.

2023. márc. 20. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
5-ös nekem szükségem van a színes nyomtatásra és ebben a kategóriában a lézer nagyon drága.Most nekem ezezeket az ecotankos tintás nyomtatókat ajánlják. Én eddig az olcsó nyomtatómmal is nyomtattam annyit hogy nem száradt be a 10 év alatt egyszer sem, így remélhetőleg ez sem száradna be .
2023. márc. 20. 21:22
 7/7 anonim ***** válasza:
Mit szoktál színesben nyomtatni?
2023. márc. 21. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!