Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » 220V os izzót hogy lehet...

220V os izzót hogy lehet legegyszerűbben megvillogtatni mondjuk egy 4W os terhelésű led izzóról lenne szó?

Figyelt kérdés
Elvileg tudom hogy a fénycsőgyújtó sorbakötve tud ilyet, csak ez az izzó az autómata kapuelektronika panelből kapja az áramot és nem szeretném ha a fénycső esetleg zavart okozna a panelben. Sajnos az eredeti ledes panel 2 évig bírta ebben a kapuvillógóban azért szeretném így 220V os módon megoldani, jelenleg egy Osram izzót szereltem bele és így hálózati áramról villogásmentesen világít amikor a kapu elektronika müködik illetve vezérli.

#220v os villogó izzó #Kapuelektronika #Izzó vibráltatás #220v os árammal indexelés
2023. márc. 20. 20:24
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez az üzemmód a 230V táplálású "izzót" igen hamar elzavarja az örök vadászmezőkre.

Ezt piszkosul nem szereti a benn lévő LED "tápegység".

2023. márc. 20. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Akkor marad folyamatos világítósba.
2023. márc. 20. 20:36
 3/4 A kérdező kommentje:
Vagy majd 12V G9 es led izzó egy 6-8w os táp és egy ledes index relé megoldásúra átalakítom annak bírnia kell.
2023. márc. 20. 20:51
 4/4 Szervizmérnök úr ***** válasza:
72%

Régen a karácsonyfa izzósorral kötötték sorosan a fénycsőgyújtót, annak is a klasszikus, bimetálos változatát (mert még az sem mindegy, van elektronikus is).

Ez aránylag gyorsan vibráltatta a sort, zavaró és tökéletlen, villanyszerelő-módszer volt, még a 70-es évekből.

A bimetál meghajlási gyorsasága eleve függ az áram nagyságától.

De érdekes, hogy máig nem megy ki a fejekből, mint ahogy a "neoncső" elnevezés sem, pedig a fehér fénycsövekben soha nem volt neongáz (a narancs színű reklámvilágításban volt, meg a glimmlámpában van).

LED-izzót nyilván nem tudom értelmezni, egy nem létező marhaság az is.

LED-lámpát meg lehet csinálni villogóra, megoldható az is, hogy bírja a villogást.

De ahhoz szét kell szedni és egy kis beavatkozást végezni rajta.

Táplálás szempontjából abból is minimum háromféle konstrukció fordul elő gyakrabban.

2023. márc. 20. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!