Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Fejlámpából/zseblámpából...

Fejlámpából/zseblámpából akksisat vagy elemeset érdemes venni?

Figyelt kérdés

Szerintetek melyiket könnyebb üzemeltetni, melyik strapabíróbb hosszútávon?

Egy akkumlátor bírja x évig, viszont egy újratölthetős elem is kibírja addig?



2023. márc. 21. 04:47
1 2
 1/15 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Nekem van elemes és ceruza akkus, az elemes lényegesen tovább bírja egy adag elemmel, kiszámolva az akkus nálam 3x annyira drága, mint az elemes. A beépített akkus jó lehet, csak mi van ha tönkremegy az akku benne? Persze attól függ mennyit használod, sok állásban is tönkremehet.
2023. márc. 21. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Olyat vegyél, amibe szabvány 18650 akku kell, az cserélhető, es ha több üzemidőre van szükség, vehetsz még pluszban
2023. márc. 21. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!

Én is mindenképp kivehető akksisat vennék, ha akksis mellett döntenék.

Elsősorban fejlámpát szeretnék, olyat, aminek van piros fénye is. Esetleg, ha valaki tud ajánlani, olyat, ami bevált, annak is örülnék.

2023. márc. 21. 08:05
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

A te elvárásaidnak megfelelőt vegyél.

Az akkus töltős pl. akkor nem az igazi, ha áramszünet van, és kiderül hogy lemerült. Az elemesnél ilyenkor csak elemet cserélsz és hajrá.

De én akkust használok, mert amikor kellene, akkor meg elem nincs. Nekem az nagyobb költség, hogy elmenjek elemet vásárolni. Ha csak 3x emiatt kell a munkámat félbehagyni és időt vesztegetni, akkor abból már megvehetem a legdrágább lámpákat is.

Ez pl. kifejezetten ajánlott, jó fény, jó kapacitás, ha leejted akkor visszapattan, gyorsan feltölt: [link]

2023. márc. 21. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

"Egy akkumlátor bírja x évig, viszont egy újratölthetős elem is kibírja addig?"


Nekimegyek a falnak az ilyenektől...

Az újratölthető elem az akkumulátor!! Nem elem, akkumulátor! Azért tölthető újra!

A legjobb ha egy olyan lámpát veszel amit USB-ről lehet tölteni 6-7 évre meg van oldva a kérdés.

Ezt ajánlom:

[link]

Lehet usb kábellel is tölteni és lehet az akkumulátort is cserélni.

2023. márc. 21. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Utolsó, úgy értettem, hogy akkumlátoros fejlámpa vagy AAA elemes, amikben az elemek újratölthetőek.


Köszönöm az eddigi válaszokat.

2023. márc. 26. 22:10
 7/15 anonim ***** válasza:

Az elem NEM TÖLTHETŐ ÚJRA!

Az az akkumulátor!

2023. márc. 26. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Miért ne lehetne újratölteni? :D Nekünk van itthon konnektorba dugós elem-töltőnk. Ceruzaelemeket így töltjük újra.
2023. márc. 26. 22:21
 9/15 anonim ***** válasza:

Ne szivass!

Az elem az elem!

Az akkumulátor meg akkumulátor!

Az elemet nem lehet és nem is szabad tölteni!

Amit te tölthető elemnek hívsz az akkumulátor!

2023. márc. 26. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Akárminek is hívjuk, attól az még egy ceruzaelem marad és pont :D
2023. márc. 26. 22:42
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!