Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Fejlámpából/zseblámpából...

Fejlámpából/zseblámpából akksisat vagy elemeset érdemes venni?

Figyelt kérdés

Szerintetek melyiket könnyebb üzemeltetni, melyik strapabíróbb hosszútávon?

Egy akkumlátor bírja x évig, viszont egy újratölthetős elem is kibírja addig?



2023. márc. 21. 04:47
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

#10: az ceruzaelem formájú akkumulátor.

Nem is 1.5V, hanem 1.2V feszültségű, ezért nagyon sok kütyü nem is működik vele. Pl egy power LED-es lámpa nagyon rövid ideig fog róla működni, mert alacsony a feszültsége

2023. márc. 27. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

"attól az még egy ceruzaelem"

Nem. Nagyon nem. Pont. :D

Ahogy előttem szóló írja a nagyobb áremfelvételü eszközökbe nem jó. Billentyűzet, egér, ilyen helyre jó és tényleg nagyon sokáig elmegy. de egy komoly lámpában, fényképezőgépben nagyon hamar lemerülnek ezek, még a jobb fajták is.

Olyan lámpát vegyél amibe li-ion akksit lehet tenni.

2023. márc. 27. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Én Eneloop AA és AAA méretű akkumulátort használok, az bizonyos szempontból jobb, mint a Duracell elem (a komoly fényképezőgépekben is helyt állnak :D ).

Csak ezek pénzbe kerülnek. Egy váltásnyi Eneloop meg egy IPC töltő, az úgy 30-40 eFt. Nekem a legrégebbiek már 12 évesek, még egyet sem kellett kiselejteznem. Ahogy a múltkor elgondolkodtam, a 12 év alatt kb egy százast ruháztam be ezekre (hat vakum van, 4 AA akku per kopf, amelyeket egy teremben megfelelő pontokon elhelyezve jó volt a fotókon a világítás). A bolygónak lehet, hogy jobb, de annyiért lehet egy jó pár elemet venni. Pláne, ha az ember nem használja rendszeresen.

Kisebb zseblámpáim vannak, meg fejlámpa, ezekbe 3 db AAA megy, gyakorlatilag fél évente kell akkukat cserélni bennük. Nem vagyok már zseblámpákba szerelmes (régen volt 5 db (?) góliát elemesem is, az majdnem kilökte a szomszéd ház falát), nekem jók ezek a három AAA-sok, egy embernek egy tárgyra megfelelően világítanak.

Magy előnyük az Eneloopoknak, hogy normális készülékben (tehát nem zárlatos, stb) nem folynak ki.


Valamint még egy szempont. Az akkukat azért jó műszaki érzékű fazonnak érdemes használnia, aki észben tartja, hol lehetnek most töltési állapotban, satöbbi. A gimis gyerekem például erre képtelen volt, elment feltöltött akkukkal az mp3 lejátszóval iskolába, de ész nélkül, nem vitt tartalékokat (hát, akkor, 30 éve nagyon pocsék aksikat lehetett kapni, de én korszerű voltam :D ), már odaérés előtt lemerültek, ezért vett (akkor) baromi drága duracelleket a trafikban, és mikor pár nap múlva az elemek lemerültek, és az egészre fény derült, már azt sem tudta, hol vannak az aksik, hazahozta, hovátette, elhagyta, otthagyta... :D

jan. 13. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
"Miért ne lehetne újratölteni? :D Nekünk van itthon konnektorba dugós elem-töltőnk. Ceruzaelemeket így töltjük újra."
jan. 14. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

"Miért ne lehetne újratölteni? :D Nekünk van itthon konnektorba dugós elem-töltőnk. Ceruzaelemeket így töltjük újra."

Nem tudom miért, de a kutyám is meg szokta enni a kuláját ...

jan. 14. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!