Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ez igaz? Így tönkre lehet...

Ez igaz? Így tönkre lehet tenni elektromos berendezéseket?

Figyelt kérdés

Azt olvastam, hogy ha egy nagy, pontosabban nagyon nagy feszültségre feltöltött kondenzátort kisütök egy óriási légmagos tekercsen, akkor egy elektromos impulzus jön létre, ami tönkre teszi a közelében lévő dolgokat.

Ez igaz?

Vagy ha va ilyen, akkor az, hogy működik?


2023. márc. 27. 22:32
 1/7 anonim ***** válasza:
34%

Ez a gyerek megcsinálta:

https://www.youtube.com/watch?v=2-LM9NeSBq8

Meg még van vagy 1000 másik ilyen videó a youtubeon.

2023. márc. 27. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
71%
1: Elméleti max. 625W azért ennél még egy mikrohullámú sütő is komolyabb teljesítmény...
2023. márc. 27. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
83%
#1 mit csinált meg? Mert a videóban néhány szikrán kívül mást nem látni.
2023. márc. 28. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
74%

"Azt olvastam, hogy ha egy nagy, pontosabban nagyon nagy feszültségre feltöltött kondenzátort kisütök egy óriási légmagos tekercsen, akkor egy elektromos impulzus jön létre, ami tönkre teszi a közelében lévő dolgokat."

Itt azt olvashatod hogy nem.

2023. márc. 28. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 NTBS ***** válasza:
45%
Szerintem nem.
2023. márc. 28. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"#1 mit csinált meg? Mert a videóban néhány szikrán kívül mást nem látni."

Pont ezért linkeltem a videót, hogy lássa a kérdező: csattogtatni, szikráztatni lehet ezekkel a dolgokkal, mást nem nagyon. A filmekben látható EMP fegyverek amik akkorák mint egy átlagos puska, közben meg egy űrhajót is mozgásképtelenné tesznek és még a teret is görbíti a lövés, nem léteznek.

2023. márc. 28. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
94%
Nem tudom ki pontozta le a 2. válaszadót. De szerintem teljsen korrekt amit írt. A videóban szereplő cucc maximális(!) teljesítménye amit le tud adni 625W /és ez is csak akkor igaz, ha mindenho 100% a hatásfok./ Ezzel semmit senki nem fog semmit tönkre tenni.
2023. márc. 28. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!