Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Megéri új, de 2021-ben gyártot...

Megéri új, de 2021-ben gyártott Ipadet venni 2023-ban? Egyetemi jegyzeteléshez, pdf olvasáshoz kéne.

Figyelt kérdés

Egyetemi jegyzeteléshez és pdf olvasáshoz keresek tabletet. Ebook olvasót próbáltam, de nagyon nem vált be (Onyx Boox Note Air 2 Plus). Első körben Ipadre gondoltam, de soha nem volt még ilyenem, szóval nem tudom, mire számítsak. Megéri 2021-es típust venni? Lesz ilyenre még támogatás 2-3 év múlva is? Sokba kerül szervizeltetni, ha netán elromlik? Valóban belekódolják Apple készülékekbe, hogy 2 év után erősen lecsökkenjen a teljesítményük, és újat kényszerüljön venni az ember?

Kb 150-200e Ft a keret, amit rá tudok szánni (tudom, nem sok).



2023. ápr. 20. 13:48
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

"Valóban belekódolják Apple készülékekbe, hogy 2 év után erősen lecsökkenjen a teljesítményük, és újat kényszerüljön venni az ember?"


Ez engem is érdekelne. 2021 még nem volt olyan régen, ha új, akkor szerintem megéri. Ha csak jegyzeteléshez és olvasáshoz kell, akkor főleg.

2023. ápr. 20. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
97%

Dehogy kódolják.

Amióta kijött az Iphone 4 azóta vagyok iphone-os.

Soha nem cserélgettem mert kijött az egyel újabb és éreztem késztetést arra, hogy igen meg kelljen vennem azt, mert hogy a kamerája egy picivel jobb meg pár apró változás.

Én kb ilyen 3-3,5 évig használtam a telefonjaim.

A mai napig tökéletesen működik a jelenlegim.


Egy dolog amit megfigyeltem, hogy az aksik viszonylag gyorsan tönkremennek.

De kibírható, felrakom töltőre aztán jólvan.


Én is 21-es ipad-et használok jegyzetelésre. Céljának tökéletesen megfelel.

Meg még jópár évig fogsz rá frissítéseket is kapni. Szóval amiatt ne izgulj.

2023. ápr. 20. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
26%

Teljesen megéri. Jegyzetelésre, olvasásra pedig meg pláne, hogy igen!

2DB iPad 2 készülékem van, tudom, nincs már rá támogatás, de játékokra meg YouTube-ra (a Safari-n keresztül) tökéletes. Nagyon jó masinák 9-10 év után is!

Az összes Androidos tabletet veri mindenben! Igen, tudom, hogy mindjárt jönnek, hogy “jaaj itt is itt van az almás gyárat imádó kölök jaaj”, igen, ezt már a szemem előtt látom, de hát na. Igen, a Samsung telói nem rosszak, egyáltalán nem, ha nem alsókategóriásat veszel (pl. A20e). De az Androidos tabletek közül mind rossz, kivétel nélkül (tapasztalatból mondom). A lehető legtöbb ismerősömet megkérdeztem erről, kivétel nélkül mindenki azt mondta, hogy “csak az alma!”, ráadásul úgy, hogy nagy többségük Androidos telót használ. Az Apple-nek van egy kíváló videója arról, hogy miért nem lettek sikeresek az Androidos tabletek.

Tehát igen, kedves kérdező, megéri a 2021-es iPad 2023-ban is.

2023. ápr. 20. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
39%
erre jó samsung s6 lite 2022 våltozata is.
2023. ápr. 20. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
62%

Nincs ezekbe kódolva semmi ilyen. Az inkább mostanában az androidosokra jellemző.

Nekem is van iPad 2 is még. Már nem nagyon használható, de még működik - 2011-es!!. A 2016-os iPad Prom pedig a mai napig kiválóan működik. Az akkumulátora ment tönkre, de hát ennyi idő után ez nem csoda.

Szóval egy 1-2 éves iPaddal nagyon sokáig elleszel 4-5 évig biztos, hogy jó lesz. Egy iPad 9. gen például tök jó választás.

A szervizelése manapság minek nem drága??

Egy kerékpár szerviznek 8000-10000 az órabére.

2023. ápr. 20. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is 2021-es iPad 9 cellular-es változatom van. És nagyon jó kis gép.
2023. máj. 5. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!