Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Megoldható-e, és ha igen,...

Megoldható-e, és ha igen, akkor hogyan?

Figyelt kérdés

Először is elnézést kérek az ostoba kérdésemért.


A történet az, hogy van egy ismerős által "készített" külső tárhely. Ennek elvileg kapnia kellene az "áramot" ezen a szélső "négy pines" bemeneten. Nem találok az interneten ilyet, amivel ez megoldható lenne. A kérdésem az, hogy abszolút nem is megoldható, vagy csak én keresem rossz helyen, mert nem ismerem a szakszavakat, informatikai szakzsargont? Fontos dolgok lennének ezek a tárhelyen, egy informatikus szaki azt mondta, hogy házat is épít köré, de persze nem csinálta meg, így ez a megoldást kútba esett.


Nekem egy kábel/adapter vagy valami ilyesmi kellene, aminek az egyik vége beleillik, a másik vége meg jó a konnektorba.


[link]



#adattároló #utolsó lehetőség #fontos információk vannak rajta #buheraidő #lusta infós szaki
2023. ápr. 23. 12:09
 1/6 DK-s ***** válasza:

Ez a régi, IDE HDD-k csatlakozója, aminek "konnektoros" tápot legfeljebb házilag lehet barkácsolni ha értesz hozzá.


Nem is értem hogy ezt minek csinálta? Erre van (volt) a mobile-rack amit beépítettél a gépbe, a vinyót meg tetszés szerint vetted ki, vagy raktad be.

2023. ápr. 23. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

1.


Nem értek hozzá. Sajnos aki összerakta, ő értett hozzá, de pár éve lelépett, és ugyan volt hozzá egy ilyen buherált táp, de senki nem tudja, hogy hol van. Vagy elvitte magával, vagy valamelyik "kedves" rokon ellopta, esetleg elveszett vagy lehetetlen helyen van.


A gond az, hogy pótolhatatlan dolgok vannak rajta, az egyedüli reményem ez volt, hogy van erre valami kábel vagy átalakító, mert az egyetlen ember aki itt talán ért hozzá, olyan típus, hogy a feleségének a "kérlek vágd le a füvet az előkertben" kérésére is 10 év múlva reagál. Pénzt kapna a munkáért amúgy, de hát... nem lesz ebből semmi. Nincs valami trükk, mégis?


Köszönöm a választ, amúgy.

2023. ápr. 23. 14:12
 3/6 anonim ***** válasza:

Készített? Meg "hogy házat is épít köré"? Simán megvezetett a "szaki". Ez egy közönséges, de öreg merevlemez (értéke közelít a nullához), amibe be van dugva egy usb - ide/sata adapter.

Egyébként a 4 pines csatlakozó neve molex, ennek a lemeznek 12 és 5 volt kell. Ha ezt a matuzsálemet akarod használni, fillérekert vehetsz egy komplett adaptercsomagot, pl:

[link]


Egyszerűbb és jóval megbízhatóbb lenne venni új hdd-t és usb-s külső házat, 20 ezerből kijön egy 1 terrás lemez + ház.


"Fontos dolgok lennének ezek a tárhelyen"

Ha érdemi adatbiztonság kell, akkor ebből is két készlet kell minimum. És nem ezzel a kérdéses állapotú lemezzel küzdeni, ahol majd csak pislogsz a fontos dolgaid után, mert egy hibás leállításnál elszáll a 20 éves hdd-ben a fej.


Idáig írtam, akkor láttam, hogy ezt válaszoltad:

"A gond az, hogy pótolhatatlan dolgok vannak rajta"

Ez esetben a fentebb linkelt adaptert vedd meg valahol és használd, ügy lezárva :)

2023. ápr. 23. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

1.


Tehát pl. egy ilyennel nem lehet rávezetni az áramot?


[link]

2023. ápr. 23. 14:17
 5/6 A kérdező kommentje:

3.


Köszönöm a válaszod!


Én is ezt tervezem, hogy amint sikerül róla kimenteni az adatokat, kettő külső tárhelyen lesz tárolva, ahogy a többi adatom is, ami "pótolhatatlan", mint régi fotók, olyan videók és írások amik már nem elérhetőek a neten.


A négyes választ már a tied után olvastam, így már érvénytelen.

2023. ápr. 23. 14:20
 6/6 DK-s ***** válasza:

Jó lett volna ha a kérdésbe beépíted azt is, hogy konkrétan adatmentés a célod!


5-10.000 forint között simán kapsz egy pentium IV-es gépet, abba pedig be tudod rakni. De egy dokkoló még mindig olcsóbb mint a táp amit linkeltél, és mivel egyszer fogod használni, még el is tudod adni utána:


[link]


De ha körülnézel bontókban, akkor az is könnyen meglehet, hogy valamelyik aprópénzért átrakja neked pendrive-ra, vagy sata HDD-re. Ha pécsi vagy, akkor szerencséd lesz!


Hol laksz?

2023. ápr. 23. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!