Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Általában az elektromos...

Általában az elektromos szerszámoknál pl dekopírfűrész mennyire számít, hogy 70 W vagy 120 W a teljesítménye?

Figyelt kérdés
Vékonyabb keményfa lapokból tervezek kivágni formákat.

máj. 21. 13:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez majdnem 50%-os különbség ennyi azért már jelentős.
máj. 21. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Azért ennél már sokat számít. Ha vékonyabb lapból akarsz kivágni dolgokat akkor azzal elbánik a 70 wattos is gond nélkül, de ha jóval keményebb és vastagabb lapból akarsz kivágni valamit ami már azért van akár 1-3 cm vastag is arra a 70 wattos már lehet édes kevés lesz vagy csak szenvedni fog vele. Meg ha 120 wattossal vágsz ki vékonyka lapból akkor egyrészt könnyebben fog dolgozni és nem biztos hogy a maximális teljesítményét a 120 wattot kifogja használni, tehát lehet csak 50 wattal fog dolgozni akkora kis terheléssel, de ha esetleg később vastagabb lapra használnád akkor is könnyebb lesz vele a munka ha az erősebbet választod.
máj. 21. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Én, az eddigi tapasztalataim alapján nem ajánlom a dekopírt, semmilyen esztétikát igénylő munkához!


Tép, fél centi lapvastagság felett pedig már hajlamos nem merőlegesen vágni. Én csak daraboláshoz használom. Ha szép munkát akarok végezni, akkor inkább elszórakozok flex-el és vaskoronggal. Sokkal lassabb, de pontos.

máj. 21. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"fél centi lapvastagság felett pedig már hajlamos nem merőlegesen vágni"

Ott a hiba inkább benned van.

máj. 21. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

#4-nek:


Karbantartó vagyok.


Az 1 centis bútorlapra pillanatszorítóval ráfogattam egy egyenes lécet távtartónak, hogy még a kezem se zavarjon bele. Minimális előtolást adtam a távtartó mentén vezetve a gépet, szinte koptattam a bútorlapot. Kb 45-50 cm-ig jutottam el, miközben tehetetlenül néztem ahogy ismeretlen okból a fürészlap egyre dőltebb szögben halad. Kb 30'-nál tört bele.


Cseréltem lapot, cseréltem gépet, mindig ugyanaz.

máj. 22. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!