Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Éjjellátó távcső - ez tulajdon...

Éjjellátó távcső - ez tulajdonképpen egy erős IR reflektor? Vagy milyen elven képes látni, főleg 200-300 métert is?

Figyelt kérdés

2023. ápr. 26. 21:43
 1/7 A kérdező kommentje:

egyről ezt a specst találtam, elég érdekes az az 1000m táv ...


The viewing distance in a low light environment is 3.0 meters to +unlimitedness, and the viewing distance in a dark environment is 150 to 1000 meters.

It is suitable for outdoor travel, hunting, etc. Come and enjoy it, it will not let you down.

Uses: Reconnaissance, camping, cave exploration, night hunting, city observation, wildlife observation and photography, etc.

Full function: Day and night dual-purpose night vision device, can clearly detect animals, environment, objects, etc. in a dark environment and on a sunny day.

Clear color: Infrared fill light, no infrared and white light, clear color monitoring without tailing can be realized at night.

Ergonomic design: Full sense of science and technology, easy to carry and easy to operate.

An external display device can be connected: The captured videos and photos can be transmitted to the computer via a data cable for viewing.



Specifications


Item name: Night vision device

Color: Black

Still image size: 10M/8M/5M

Video size: 1088x1088@30FPS/1280*720@30FPS

Aperture: F 1.2 f=25mm

Lens: FOV=10°, aperture 24mm

Display: Inner screen 1.5inch (240 x 240) high-definition TFT

Digital zoom: 5x times

Storage medium: TF card, maximum support 512 GB

Observation distance in all black: 150-1000 m

Low light or daytime observation distance: 3 meters to unlimitedness

Infrared light: 850 nm

Strong infrared spotlight, 7-speed infrared adjustment.

USB interface: TYPE-C 2.0

Power supply: 7.5V, 5 AA brand alkaline batteries

Operating temperature: -20℃ to +60℃

Storage temperature: -30℃ to +70℃.

Product size: About 149 x 63 x 49 mm

Product weight: About 270g

2023. ápr. 26. 21:49
 2/7 anonim ***** válasza:

Ez egészen bizonyosan kamugombóc. A digitális éjjellátók az ir reflektorral látnak és 1-200 m a reális távolság. Olcsó eszközöknél inkább 50-100 m.

Az 1, 2, 3 generációs éjjellátókban képerősítő elektroncső a képfelvevő eszköz. Amiket a filmekben látni, azt az élményt leginkább a 3 gen eszközök adják meg.

2023. ápr. 26. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

köszi, és azt honnan tudni, hogy hányadik generációs?


az 100 m végül is nem már jó nekem egyébként.


és azt nézem, hogy szinte mindegyiknél csakis 4-5x digit zoom van, semmi optikai. ez az éjjellátóknál teljesen általános?

2023. ápr. 27. 09:38
 4/7 anonim ***** válasza:

Ez egy natúr kamera infra lámpával. Ha a pénzed el akarod pocsékolni, arra vannak jobb módszerek is.

Már az 5 ceruzaelemes táplálás is vicc kategória.

A kijelző nem HD.

A benne levő ledekkel max 10 méterre világít ha jó fényvisszaverő a környezet, mondjuk lakásban jó gyerekeknek bohóckodni.


Ez az? [link]

2023. ápr. 27. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

azt hiszem ez az.

azóta sikerült beszélnem egy olyannal, aki már vett ilyet, és azt mondja kb 30 m-ig a vaksötétben is kivehető az arc, és kb 100-120 méterre az emberi alak vagy macska stb csak nem annyira részletesen.


igaz amit írtál, nekem is gyanús, nem is olvasok túl rossz véleményeket róla, és akivel beszéltem, azt mondja, de szerinte a kijelző kb azért értékelhető, még ha vacak is, viszont a felvett video és kép minősége állítólag jó.

ja meg ugyanez a típus létezik már belépített Li-akkuval is, ami nekem azért tetszik mert akkor csak + egy 20 ezres powerbank aztán mehet.


+ nincs benne optikai zoomolási lehetőség, viszont eleve olyan lencse van benne ami 5x-ös nagyítást ad alapból.


most akkor így mindent összeveztve jó kérdés, de nekem elég ha a 30 métert tudja.

még az jutott eszembe, hogy egy hozzáerősített erős IR torchlámpával akkor jóval megnövelhető a hatásfoka?

2023. ápr. 27. 13:35
 6/7 A kérdező kommentje:

szóval ha mellészerelek, nyilván ugyanolyan szögben egy ilyet?


[link]

2023. ápr. 27. 13:49
 7/7 A kérdező kommentje:
airsofthoz kellene csak, semmi komoly, tehát nem olyan nagyok a távok, sőt főleg épületen belül, tényleg a max 30-40m lenne.,
2023. ápr. 27. 13:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!