Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogy képes ez a töltô 27W...

Hogy képes ez a töltô 27W teljesítményre?

Figyelt kérdés

[link]

5V x 3A az 15W.


Másik kérdés: Ha e töltő mellé veszek egy ilyen kábelt: [link]

akkor összességében hogyan fog tölteni? Ez a kábel 3,5A-re képes összesen, csatlakozónként max 2A-re. Type-C és micro USB-t használnám együttesen.

Amit Type-C-be csatlakoztatnék eszközt, annak bemeneti adatai: DC 5V/3A, 9V/2A, 18W max.

Amit pedig micro-USB-be csatlakoztatnék eszközt, annak bemeneti adatai: DC 5V 2.0A

2 x (5V x 1,5A) lesz a végeredmény? Vagy (9V x 2A) + (5V x 1,8A)? Ez így 27W lenne.



2023. ápr. 29. 13:43
1 2 3
 21/21 A kérdező kommentje:

Értem 16-os. "egyszerre csak egyféle feszültségre tud kapcsolni" és csak 1 kimenete van. Ezt hibáztam el, amikor ezt írtam: "5V 3A-t az kapja, ami az "output 1"-be van dugva, a másik pedig 5V 2,4A-t (helyesbítek: 5V 2A, mert csak ennyire képes)?""


Kár, hogy nem lehet megosztani a 27W-ot 5V-on, hanem csak 15W-ot. Pedig hatékony töltő lenne az eszközeimnek, és nem kellene 2 töltőt venni 2 eszköznek és 2 konnektort használni. Elég sokat kerestem hálózati töltőket, de nem találtam olyat, ami 2 porton keresztül 5V-on 2-2A-t kiadna és nem fekete színű. Találtam több USB-portos töltőket, de azok olyan olcsók voltak, hogy nem hinném, hogy mind a kettő port képes 5V-os 2-2A-t kiadni.


"Többet rádugva már megzavarod az érzékelést, vagy nem fog nagyobb feszültségre váltani, vagy még kárt is okozhatsz vele." - Legjobb lenne rajta egy gomb, amivel állíthatom a feszültséget...Ezek szerint nem úgymond okos szerkezet. Ezalatt azt értem, hogy rádugnék egy "Bemenet: DC 5V/3A, 9V/2A" és egy "Bemenet: DC 5V 2.0A" eszközt (USB elosztó kábellel), akkor lehet belőle kár? Vagy csak akkor lehet belőle kár, ha előbb a 9V-ra képes eszközt dugom fel, majd miután 9V-on elkezd működni (amit nem feltétlenül látok/érzékelek), akkor rádugom a csak 5V-ra képes eszközt?

Értem 16-os. "egyszerre csak egyféle feszültségre tud kapcsolni" és csak 1 kimenete van. Ezt hibáztam el, amikor ezt írtam: "5V 3A-t az kapja, ami az "output 1"-be van dugva, a másik pedig 5V 2,4A-t (helyesbítek: 5V 2A, mert csak ennyire képes)?""


Kár, hogy nem lehet megosztani a 27W-ot 5V-on, hanem csak 15W-ot. Pedig hatékony töltő lenne az eszközeimnek, és nem kellene 2 töltőt venni 2 eszköznek és 2 konnektort használni. Elég sokat kerestem hálózati töltőket, de nem találtam olyat, ami 2 porton keresztül 5V-on 2-2A-t kiadna és nem fekete színű. Találtam több USB-portos töltőket, de azok olyan olcsók voltak, hogy nem hinném, hogy mind a kettő port képes 5V-os 2-2A-t kiadni.


"Többet rádugva már megzavarod az érzékelést, vagy nem fog nagyobb feszültségre váltani, vagy még kárt is okozhatsz vele." - Legjobb lenne rajta egy gomb, amivel állíthatom a feszültséget...Ezek szerint nem úgymond okos szerkezet. Ezalatt azt értem, hogy rádugnék egy "Bemenet: DC 5V/3A, 9V/2A" és egy "Bemenet: DC 5V 2.0A" eszközt (USB elosztó kábellel), akkor lehet belőle kár? Vagy csak akkor lehet belőle kár, ha előbb a 9V-ra képes eszközt dugom fel, majd miután 9V-on elkezd működni (amit nem feltétlenül látok/érzékelek), akkor rádugom a csak 5V-ra képes eszközt

2023. máj. 1. 12:15
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!