Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Arduinora akarok írni egy...

Arduinora akarok írni egy programot, amivel 3 szivattyút (szükőkút) tudok vezérelni. Van valami alkalmazás amivel ezt egyszerúen meg tudom oldani?

Figyelt kérdés

Kerestem már megírt programot, de nem találtam normálisat. Ezért is gondoltam arra hogy hátha van valami alkalmazás erre. A szivattyúkat fordulatszám szabályozni is tudom, PWM-el. Valakinek valami ötlet? A legjobb az lenne, hogy ha random tudna változni, de azért finoman átmenettel.


Köszönöm a segítséget!



2023. jún. 1. 20:09
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
2023. jún. 1. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Tudom, de nem tudok olyan szinten programot írni, hogy ezt meg tudjam valósítani.
2023. jún. 1. 20:15
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát írjál!

De sokkal jobban jársz, ha itt érdeklődsz.

[link]

Telepítsd gépedre az Arduino IDE programot, vannak PWM-re is példaprogramok, lehet ollózni, de azért semmiről indulva kitartás kell.

Ha jól kérdezel itt sokat segítenek, de megírni nem fogják.

2023. jún. 1. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Azt írtam kitartás kell.

Itt egy segítség.

Hidd el megéri..

[link]

2023. jún. 1. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Kérd meg a ChatGPT-t, hogy írja meg neked
2023. jún. 1. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

[link]


Ha a plc-khez kicsit értesz, itt lehet KOP-ban is leírni a logikai kapcsolatokat.

2023. jún. 1. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Szerintem a plc szerű programozási megoldás lesz a választásom most. Ott ki tudom másolni az arduinora való kódot?

2023. jún. 4. 23:41
 8/10 anonim válasza:

Ennél egy kicsit részletesebb feladatleírás is sokat segíthetne szerintem. A három szivattyú honnan kapja a tápellátást, azok mekkora teljesítményűek, egyen vagy váltakozó áramú szivattyúk?.

Milyen vezérlésük van vagy mivel tervezed vezérelni őket mert az oké hogy pwm-jellel szeretnéd, de a pwm jelet milyen egység kapja meg?

Aztán az is kérdés hogy a három szivattyú három különböző vezérlést kap vagy ugyan azt mindhárom?

Aztán mit jelent az hogy "random tud" változni?

Össze vissza vagy csak fokozatosan növekedjen/csökkenjen a kivezérlése?

Nem kötekedésből kérdezem, csak szerintem hasznosabb válaszokat kaphatnál ha részletesebb lenne a kérdés. Sok sikert a megoldáshoz!

2023. jún. 7. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A leírás alapján gyanítom, hogy kódot generál, amit utána fel tudsz használni, bár tuti ez is szöszmötölős munka.

Én speciel mára a PLC-n kívül minden HW-közeli dolgot (liginkább Raspi vagy Arduino,ESP8266 stb) C-ben vagy C++-ban programozok. Szerintem az arduino környezete elég jól össze van pakolva, könnyű kezdőként is programozni, és sok kész példa van.

2023. jún. 10. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

12V DC szivattyúk, mindegyiknek külön FETe van, optokkal leválasztva van a 12 től az arduino. Egy sima rgb ledhez való program jó rá, csak az ilyen hogymondjam unalmas. Külön pinekről van meghajtva a 3 vezérlő kör, Eredetileg a FET-es panel rgb szalagra lett tervezve, aztán lett bele téve dióda, hogy induktív dolgokkal is jó legyen, pl motor.

A táp meg a motorok kímélése érdekében nem rossz ha viszonylag "lassan" pörögnek fel a szivattyúk, de lehetnek benne hirtelen kapcsolások is.

De nekem megfelel egy rgb szalag automatán programok között ugráló vezérlés szerűsége is, az már kicsit látványosabb.

Köszönöm az eddigi válaszokat!

2023. jún. 15. 17:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!