Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Vettem egy olcsó riasztót, de...

Vettem egy olcsó riasztót, de csak az emberre riaszt inkább?

Figyelt kérdés

Szóval nekem a szomszéd lopos macskát kéne érzékelni, mert lopja a tóból a halakat. Arra gondoltam, hogy pir érzékelő előtt lévő plexi lehet a probléma. Vagy fordítok egyet rajta. A felső csíkban ritkábban van barazdálva a plexi. Vagy simán tegyek rá egy hagyományos plexit, hogy jobban érzékeljen?

[link]



2023. jún. 5. 08:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Próbálkozni kell, de valószínűleg mivel gondolom viszonylag messze is van és ugye a macska egy elég kicsi állat, ezért nem veszi észre.

Milyen messziről kellene, hogy észrevegye?

2023. jún. 5. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
A "plexibe" vannak nyomva a "lencsék". Szóval anélkül nem lát. De e ha megnézel egy adatlapot, akkor láthatod, hogy 20-30 kg-tól érzékelnek a PIR-ek és nem akármekkora távolságból. Egy macskát pl 1 méterről észrevenne, ha a védett terébe lép. Infrasorompó esetleg hatásosabb lenne megfelelő magasságban telepítve.
2023. jún. 5. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Az nem "plexi", hanem polietilén, és mint Fresnel-lencse alapvetően szükséges a detektor érzékeny és nagy távolságú működéséhez.


Ha a szakértelem teljes hiányában szétbabrálod, akkor max. a kezedet fogja érzékelni tíz centiméterről.


Pozicionáld a készüléket rendesen, mert a kis méretű és szőrös macska kevésbé sugárzik!

2023. jún. 5. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
16%

"Infrasorompó esetleg hatásosabb lenne"

Vagy egy németjuhász. ☝️

2023. jún. 5. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Probléma forrása lehet az, ha nem szobai körülmények között használod ezt az igénytelen tákolmányt. Elég ha kicsit hidegebb vagy melegebb van és máris kiakad az elektronika. Ha a macska hajnalban megy, amikor a harmat beborítja a lencsét, akkor szintén megvakult detektor előtt mászkálhat.
2023. jún. 5. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy lopózva érkezik a tóhoz, kb másfél métere van a tó mellett, de van hogy nem érzékeli. Most megpróbáltam fejjel lefelé teni bele a lencsét. Az az érdekes hogy van az udvaron több mozgásérzékelős lámpa, az a sündisznóra is bekapcsol 5 méterről is. Inkább akkor szokott jelezni amikor már elszalad a macska. Még egy ilyen szemét macska nincs a környéken, van több is az udvaron, de nem foglalkozik egyik sem a halakkal. Iváskor kifekszenek a tó szélére, ilyenkor simán kilehet venni őket.
2023. jún. 5. 09:18
 7/14 A kérdező kommentje:
5# " Ha a macska hajnalban megy, amikor a harmat beborítja a lencsét, akkor szintén megvakult detektor előtt mászkálhat." A többi mozgásérzékelő lámpa simán működik télen is, ugyan ilyen gagyi plexi lencse van rajta, sőt valamelyik napelemes lámpán gömb alakú lencse van. Sündisznóra simán indul. De lehet ezekbe kisállat miatt kalibrálva van, hogy ne riasszon pl egy macskára
2023. jún. 5. 09:25
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

A készülék lencséjének van egy bizonyos iránykarakterisztikája, melyet nem ad meg a trehány gyártó olcsóbb termékek esetén.


Ha kitapasztalod, hogy milyen irányban (és milyen távolságból) érzékel, akkor meglepően megbízható is lehet egy ilyen készülék. Az lencsék leképezési nyalábsort hoznak létre a differenciális infradetektorra. Az egyik lencsesor közelebbre a másik távolabbra fókuszál. Ebbe a nyalábsorba kell belesétálnia a macskának úgy, hogy ingadozó jelet keltsen a detektorban.

2023. jún. 5. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

P.S.

Kérdező - tanuld már meg végre, hogy mi a különbség a "plexi" és a polietilén között! Ráadásul egyáltalán nem "gagyi", hanem high-tech mikrobarázdás Fresnellencse-mező van a detektor elé rakva - aminek ha értenéd a működését, akkor talán nagyobb sikerrel alkalmazhatnád a készülékedet.

2023. jún. 5. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
9# Elég sokmindent megszoktam javítani, csinálni, de riasztóval idáig nem volt dolgom. Gondoltam hogy azért van a lencse, hogy begyüjtse a jeleket, de ugyanakkor korlátozni is lehet vele. Pl olvastam hogy némelyik kimondott humán detektálásra van kialakítva. Ennél a lencsénél felül van egy rész ahol nem körkörös, hanem négyzetes barázdák vannak. Lehet azért hogy ne érzékelje az alacsonyabb állatokat. Ezért most fordítottam rajta fejjel lefelé.
2023. jún. 5. 09:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!