Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Vettem egy olcsó riasztót, de...

Vettem egy olcsó riasztót, de csak az emberre riaszt inkább?

Figyelt kérdés

Szóval nekem a szomszéd lopos macskát kéne érzékelni, mert lopja a tóból a halakat. Arra gondoltam, hogy pir érzékelő előtt lévő plexi lehet a probléma. Vagy fordítok egyet rajta. A felső csíkban ritkábban van barazdálva a plexi. Vagy simán tegyek rá egy hagyományos plexit, hogy jobban érzékeljen?

[link]



2023. jún. 5. 08:12
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Én azon lennék meglepve, ha ez bármire riasztana. Olcsó, kínai useless haszontalan termék. Leginkább valami vadászati boltban kellene megnézned ahol árulnak ilyen vadraisztó szerű terméket például.. ott lehet tudnak mondani valami megoldást neked.
2023. jún. 5. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 Szervizmérnök úr ***** válasza:
56%

"Ennél a lencsénél felül van egy rész ahol nem körkörös, hanem négyzetes barázdák vannak. Lehet azért hogy ne érzékelje az alacsonyabb állatokat. Ezért most fordítottam rajta fejjel lefelé."


Képzeld el, hogy fogod ezt a bizonyos PIR burkolatot, szemed elé teszed fókuszba, mintha te lennél a szenzor (csak te nem infrát, hanem fényeket látnál). Gondolod, rajta keresztül meg tudnál különböztetni alacsonyabb vagy magasabb alakzatok által keltett változásokat?

Ez nem erről szól:

[link]

Photography of a multi-zonal, segmented Fresnel lens typically used in PIR sensors. There exist 24 detection zones, with 3 sets of lenses that monitor 3 different distance fields: a near field (bottom of the lens), a medium distance field (mid height of the lens), and a far field (top of the lens). Each segmented lens is delimited by rectangles.

2023. jún. 5. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Itt vannak egyébként:

[link]

2023. jún. 5. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Használj ultrahangos szenzort. Annál nem probléma a hőmérséklet.
2023. jún. 5. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!