Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Szivargyújtóra dugható inverte...

Szivargyújtóra dugható inverterek közül (ami 230V-t csinál) milyen W teljesítményűt vennétek?

Figyelt kérdés

Ha jól tudom, egy laptophoz elég 150watt, de nem tudom, mi jöhet még számításba, amit így, autóra dugva kellhet üzemeltetni... kinek mi a tapasztalata? Gondolom, egy 1500w-os porszívótól többet nem hiszem, de jó lenne valami jó átlagot eltalálni... nem tudom még, mire kellhet, alapból elég a kicsi (pl. laptop, telefontöltő, elektromos mellszívó a lányomnak), de túl kicsit nem akarok, mert lehet, hogy később kellhet nagyobb is. De mihez...? Mit javasoltok, tudtok segíteni ebben?

(most olvastam, hogy szivargyújtóról jó esetben 120-150W-ot lehet kiszedni a kicsi biztosíték miatt, de akkor rátenném az akksira direktben, van krokodilcsipesz is ezekhez...)



2023. jún. 8. 12:15
 1/5 anonim ***** válasza:
Lakókocsiról van szó?
2023. jún. 8. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem, egy gépjárműről.... (amúgy a lakókocsi miért érdekes? A kempingnél szóbajöhető cuccok miatt?)
2023. jún. 8. 13:15
 3/5 anonim ***** válasza:

Szivargyujtóra dughatóból talán 300 wattos a legnagyobb.


Ami ennél nagyobb, az már annyira drága bekötéssel együtt, hogy "valamire jó lesz" alapon nem ruháznék bele.

Ha megvan, hogy konkrétan mire akarod használni, akkor ki lehet találni, hogy hogy érdemes méretezni.

2023. jún. 8. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
56%

"a lakókocsi miért érdekes?"

Mert a lakókocsikban munkaakkumulátort használnak.

A gépkocsikban meg indítóakkumulátor van. Ezek arra valóak, hgoy nagy teljesítményt odaverjenek az indítómotornak rövid ideig. De arra kevéssé alkalmasak, hogy hosszabb időn keresztül folyamatosan merítsék őkat nagy árammal. Az 1500-as porszívóddal az átlag autó akkumulátort (45-50Ah) nagyon hamar megnyekkented. Néhány perc alatt tönkre is lehet tenni ekkora terheléssel. 250-300W-nál többet ne vegyél ki belőle, azt is csak járó motornál.

2023. jún. 8. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a porszívó dolgot amúgy nem is értem.

Otthon kiporszívózod hosszabbítóval, vagy ha erre nincs lehetőség, akkor a benzinkúton egy százas.

2023. jún. 8. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!