Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Létezik-e olyan monitor,...

Létezik-e olyan monitor, aminek retro hatású burkolata van, de mégis modern?

Figyelt kérdés
Ilyen bézs színűre gondoltam, és nem CRT, hanem modern lapos. Azért kellene, mert tetszik ez a stílus, illetve szeretnék majd sleeper PC-t csinálni egyszer, ahhoz kellene.

2023. jún. 13. 20:35
 1/6 anonim ***** válasza:
40%

PC-ból is van sleeper? Le vagyok maradva.

Olyan házaút keresel mint egy CRT monitoré? Olyan nincs. Azt magadnak kell építeni. Veszel egy régi monitort, kidobod a belét, belepakolsz egy új monitornak a belét, plusz a számítógép hardvereit.

Youtubeon biztos van milliónyi videó ilyenekről.

2023. jún. 13. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Salx Narval ***** válasza:
Szerintem sem gyártanak ilyeneket, magadnak kell összeházasítanod ha erre van igényed. Én is csináltam már hasonlót anyámék retro asztali rádiójával és a fali órájukkal.:D Ez utóbbit mondjuk szeretném idővel eredeti állapotába visszaállítani csak még nem találtam megfizethető és hozzá értő órást. Ha Somogy megye ( Kaposvár) nem nagy távolság adok egy régi monitort ingyen, (amúgy még működik is).
2023. jún. 14. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Igen, pc-sek is átvették a sleeper stílust 😃 egyszerű is, mivel már 30 éve ugyanaz az ATX méretszabvány van, így lényegében gond nélkül bepakolható egy mai hardver egy 95 körüli ATX gépházba is.

Illetve amúgy sem nagy ördöngösség pár távtartó csavart jó helyre rakni. Szóval bármibe... láttam már mindent neten. 100 éves rádiótól kezdve, videolejátszóba, autófelnibe, falra fúrva, stb... igazán csak a képzelet szab határt.


Visszatérve a kérdésre. Újonnan nem igazán. Nem láttam. Ez így egy DIY projekt lesz. A régi TFT monitorok pedig nem igazán ütik meg a mai standardokat. 1024x1280-as monitorom van nekem régről, brutál megsárgult TFT. De csak 17", 4:5 képarány, és pocsék a képminőség, a reszponzivitás, az elmosódás. Nem használhatatlan, de korabelinek jó inkább.

2023. jún. 14. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

2. Sajnos nem könnyű eset, mert Pest megyei vagyok, és nem nagyon tudok eljutni oda, az egyetlen lehetőségem a tömegközlekedés, de nem találtam járatot a lakhelyem és Kaposvár között, na meg ki tudja mennyit kéne cipelnem, márpedig van súlya ezeknek. Egyébként ezer örömmel elfogadnám az ajánlatot, ha nem lenne ilyen bonyolult a helyzet.


Köszönöm a válaszokat

2023. jún. 19. 21:29
 5/6 Salx Narval ***** válasza:
Hát így tényleg nem nyerő a dolog hiszen a vonatjegy áráért szerintem Pesten kettőt is tudnál venni.:D
2023. jún. 19. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
2023. jún. 20. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!