Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Vettem egy akkus kézi gépet,me...

Érdeklődlő kérdése:

Vettem egy akkus kézi gépet,melynek akkupakkja állitolag 24 voltos kapocs feszültségű.Meghibásodott kinyitottam és meglepetésemre 5 darab akku cellát találtam benne. Hogyan lehet ez? (egy cella 3.7 voltos)

Figyelt kérdés
2023. jún. 19. 22:48
 1/10 anonim ***** válasza:
Gondolom valami noname, és ugye nagyot kell mondani.
2023. jún. 19. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Sajnos bár biztos hihetetlen Einhel gyartmány.
2023. jún. 19. 23:19
 3/10 anonim ***** válasza:
Pedig azok nem voltak szarok. Sőt voltak olyanok mint a boschnak a hobbi szériája.
2023. jún. 19. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Mindenesetre köszönöm a megerösitésedet.
2023. jún. 19. 23:25
 5/10 anonim ***** válasza:
Hát teljes töltési értéke 4,2 Volt, mondjuk az még mindig csak 21,de az a plusz 3 Volt már ide vagy oda....
2023. jún. 19. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
69%

"akkupakkja állitolag 24 voltos "

A kocsmában hallottad, vagy hogyan állítólag?

2023. jún. 20. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"akkupakkja állitolag 24 voltos kapocs feszültségű."

Nem tesz semmit. Az egyszerű embereknek jobban emészthető a 24V. Látod, te is egyből kiakadtál, mikor kiderül hogy nem is annyi. Lehet meg sem vetted volna ha ezt előre tudod.

2023. jún. 20. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
54%

"Az egyszerű embereknek jobban emészthető a 24V"


Mint mondjuk a 20? Miért is?

Szerintem meg itt arról van szó, mint amikor a gyerekek vitatkoznak, hogy az egyik játékautója megy 120-at, a másik meg mondja, hogy deazővé 130-at.


Buta marketingesek próbálnak egymásra licitálni, olyanok akik a katalógusban a manométerre nanométer írnak, meg a lakatfogós ampermérő nekik multiméter csiptetővel.

2023. jún. 20. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Szervizmérnök úr ***** válasza:
53%

A szerszámgépek piacán már jó ideje ez megy, nehéz összefüggést találni a felirat és a valóság között.

Cél a minél nagyobb feszültség, mert annyit már a laikus vásárlók is tudnak, hogy az jó dolog, ha nem is értik az okát teljesen (egyébként ugyanis fizikai értelemben a feszültség nem sokat jelentene önmagában, hiszen nem határoz meg teljesítményt vagy energiamenyiséget).

Miközben tudjuk, hogy névleges feszültségre létezhetne 3,6-3,7-3,8 V, töltési végfeszültségre 4,2 - 4,3 V (18650 tekintetében).

Szerszámgépen is szerepel valamilyen érték és elkezdünk számolgatni, hogy vajon akkor mi lehet a belsejében, de egyik szorzó sem illik egyik értékre sem, akkor már érezzük, hogy szívatnak.

2023. jún. 20. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenki válaszát hasznosak voltak/különösen "szervizmérnök"Úr-é.
2023. jún. 20. 13:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!