Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Miért akar ennyire butának...

Miért akar ennyire butának nézni az ÉMÁSZ?

Figyelt kérdés

A házamban pár éve lecseréltem a villanyórát felöltős villanyórára. Akkor nekem onnan aluminiummal álltak ki az órából. Régen volt a házban 380V amiről ment a bojler, villanykályha fűtés és a többi dolgok meg 240V-tal működtek.

Mivel már nem villanykályhával fűtök ezért meg lett szüntetve a 380V de a probléma az hogy a mostani hálozat nem bírja el és sokszor leveri az áramot. Pl nem mehet egyszerre a bojler meg a vízforraló mert akkor leveri az áramot. Az összes vezeték újra lett húzva a házban 2 évvel ezelőtt. Az émászok azt mondtak majd kijönnek és vezetnek ki rézkábelt mivel valószínűleg az az oka az egésznek hogy az aluminium túl gyenge és rézre kellene át állni.


Eltelt már több mint 2 év a probléma még mindig fenn áll. Voltam bent náluk majd az ügyintéző csaj probált nagyon durvan lekoptatni hogy ők nem akarnak dolgozni probált belekötni mindenbe (új óra csoport kell, újra kell vezetékelni a házat, pontos tervrajz kell a házról, a ház és a villanyoszlop távolságáról, stb de ezek mind megvannak). Majd közölte hogy ők nem fognak ki állni rézzel mert ugyan úgy fenn fog maradni a hiba. Inkább növeljem az ampert amit őt adnak. 1 amper növelés 5 ezer ft. Azt mondta legalább 10 amperral kellene növelni minden óra kiállásról (nekem 3 van) magyarán 450 ezer Ft-ba kerülne. Mondtam az ügyintézőnek hogy köszönöm aztán ott hagytam őt.


Komolyan direkt nem állnak ki aluminium helyett rézzel csak hogy utána még ők nyerészkedjenek? Az sem volt kis összeg még újra vezetékeltem a házat meg lecseréltem a villanyórát feltöltősre. Akkor is én a hülye fejemmel ezeknek a lopós embertelen g.... hittem mert ők ajánlottak az egészet hogy akkor majd nem fogja leverni az áramot a hálózat. Mit tehetnék mi lenne a jó megoldás??



2023. júl. 2. 09:38
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Az aluminium is tökéletesen vezeti az áramot. A múltban is, jövőben is.

Lehet, hogy már szétrohadt a bojler fűtőszála. Mikor ellenőrizted utoljára?

Ha jó, akkor cseréld le kisebb teljesítményűre. Rakj rá szigetelést.

A nagy teljesítményű berendezések más fázison legyenek.

Ezeket réz drótnál is ellenőrizni kell.

Jahh, pénzkidobás volt az újravezetékelés, de erre már te is rájöttél

2023. júl. 2. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Szervizmérnök úr ***** válasza:
66%

Nem szeretnélek elkeseríteni, de a réz betáptól nem lesz több áram, mármint olyan értelemben, hogy te azt hiszed, akkor majd nem fogja "leverni".


"Régen volt a házban 380V amiről ment a bojler, villanykályha fűtés"

Éjszakai (vezérelt) áram volt, három fázis esetében 380/220 V.


"és a többi dolgok meg 240V-tal működtek."

Nem. Régen 220 V fázisfeszültség, azóta 230 V. Fázisok között mérhető 400 V vonali feszültség.

Nálad nem mérhető, ha már csak 1 fázisod van összesen.

2023. júl. 2. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A bojler is vadonatúj és kisebb teljesítményű mint ami régen volt. Kedves okoskodo ha nem tudsz válaszolni a kérdésemre akkor ne is írj. 1esnek ment a zöld neked ment a piros meg a jelentés hogy provokálni akarsz :)
2023. júl. 2. 11:05
 4/6 anonim ***** válasza:
79%

"Miért akar ennyire butának nézni az ÉMÁSZ?"

Nem ők tehetnek róla, hogy ennyi zagyvaságból nem adnak neked igazat.

Keress egy villanyszerelőt, és majd az elmondja mire van szükség.

Nem az ügyfélszolgálatossal kell szájalni.

Az alap, hogy mekkora értékű biztosító van a mérőnél. Magyarul hány amperes kismegszakító van a villanyóránál. Ezt olvasd le. Utána pedig azt, hogy ami lekapcsolódik a bojler és a vízforraló együttes működésekor, az hány amperes, és milyen karakterisztikájú. Pl. C10, vagy B16, vagy akármi, nem tuni mid van.

Ez egy kicsit többről szól annál, mint hogy elkezdesz vádaskodni hogy mindenki hibás, csak te vagy helikopter.

Tudok neked segíteni, de ahhoz közreműködés kellene, bár a leírásodból ítélve elég konoknak tűnsz.

Azt viszont fogadd el, hogy itt csupán kérdezz-felelek alapon nem fogja senki megoldani a problémád.

2023. júl. 2. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
77%

Nem az 1-est akarod jelenteni?

Áhhh, apám, te nagyon hátrányos vagy :D

2023. júl. 2. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
55%
Mondjuk nem itt kérdezel hanem keresel egy villanyszerelőt akit mondjuk az EMASZ is elfogad.
2023. júl. 2. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!