Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Samsung Galaxy Tab S..tanuláshoz?

Samsung Galaxy Tab S..tanuláshoz?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szeretnék venni egy Tab-ot, kinéztem a Samsung Galaxy Tab S8-at, de elég nagy nekem a képernyője, viszont néztem a régebbi S szériákat és azok is inkább hosszúak, mint szélesek.


Esetleg tud valaki ajánlani valami jó szériát (ami nem is a legelavultabb)? Vagy a Samsungokra mind ez a jellemző?


Illetve az igaz, hogy mivel Android OR-ű, ezért nem sok alkalmazás támogatott rajta? Ez nagy hátrány, ha főleg egyetemre használnám?


Előre is köszönöm!


(pár szó, amit keresek mindenképp bennük: multitasking funkció legyen nagyon jó, osztott képernyő stb., toll követés ne laggoljon, jó note-taking app legyen rajta, szinkronizálható legyen OneDrive-al/ mással)



2023. júl. 4. 15:44
 1/3 anonim válasza:
100%

Tab S6-om van kb 2 éve, teljesen hibátlanul működik. Sokszor jegyzetelek osztott képernyővel (egyiken OneNote, másikon a ppt), de a Samsung saját Notes appja is szinkronizálható OneDrive-val/Google Drive-val.

Ha olyan programokat is használnál rajta, amikhez windows/mac bármi kell, azt nem tudod letölteni, SPSS és társaihoz én is laptopot használok, de azon túl bármi letölthető androidra.

2023. júl. 6. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Jó tudni ezeket :)
2023. júl. 6. 14:38
 3/3 anonim válasza:
100%

Tab S6 Lite-om van, a 2022-es kiadás, idén vettem, nekem teljesen megfelel, a kisebb táskáimba is simán belefér, nem kényelmetlen fogni, kicsivel nagyobb, mint egy A5-ös füzet. Én Samsung Notes-ot használok, nekem az jött be legjobban, de van rajta MS OneNote és Goodnotes is (ez a tablet pont kompatibilis a bétájával, elvileg idén lesz kész).

Billentyűzetet nem vettem hozzá, ha valami olyat kell csinálnom, amihez sokat kell gépelni vagy ppt vagy hasonló, azt úgyis inkább laptopon szoktam, így pl. a Samsung Dex-et nem is használtam még. Ha mégis tableten kell doksikat/táblázatokat gyártanom, akkor ezeknek a Google-os verzióját szoktam használni, akkor legalább meglesz rögtön laptopon is.

Én nem vettem észre, hogy laggolna a toll követése, ellenben azt nagyon szeretem, hogy nem kell Bluetooth-al csatlakoztatni hozzá, csak felveszed és írhatsz, sőt még tölteni se kell, illetve a palm rejection is remekül működik. Vásárlás előtt, különböző helyekről a véleményeket olvasva ("Két hét után eltört" pl.), kicsit tartottam tőle, hogy hamar tönkre fog menni és bár olcsóbb, mint egy Apple Pencil, nem szívesen cserélgetném sűrűn, de így négy hónap használat után sincs semmi baja.

Sűrűn van, hogy 2-3 alkalmazást nyitok meg egyszerre osztott képernyőn (pl. böngésző-tételsor-jegyzet, mikor vizsgára készültem), de volt, hogy 4-et, 5-öt is (ahhoz talán már kicsi volt).

Nagyon szeretem, hogy nem egy viszonylag nehéz laptopot vagy egy rakás könyvet és füzetet kell magammal cipelni, nem kell kinyomtatni az előadás ppt-ket, hogy tudjak rájuk írni, bármi könyvet is elő tudok rajta szedni, tudok benne keresni, írni, kiemelni kézzel és tollal anélkül, hogy egy könyv bánná.

2023. júl. 6. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!