Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Az ilyen Li-akkukba szoktak...

Az ilyen Li-akkukba szoktak tenni rövidzár elleni védelmet?

Figyelt kérdés

Mert pont ilyen 8,4V-os kell nekem, csak más csatlakozót kell forrasztanom a végére.

Közben meg szerintem majdnem elkerülhetetlen, hogy esetleg összeér a két szál.

Mi a tapasztalatotok? kösz


[link]



2023. júl. 5. 19:13
1 2 3
 1/21 Szirty ***** válasza:
100%

Amennyire a képeken látható ebben semmilyen védelem nincs.ű


"Közben meg szerintem majdnem elkerülhetetlen, hogy esetleg összeér a két szál."


Akkor felszáll a füst. Sok füst...

2023. júl. 5. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 Szervizmérnök úr ***** válasza:
67%

Soros csomagot nem szabad BMS nélkül használni, nem is a túláramvédelem miatt (ami külsőleg is megoldható), hanem az aszimmetrikus töltés-túlmerítés lehetősége miatt, ami totálkárt okozhat.

2,5-4,2 V között kell tartózkodni a celláknak, amit kötelezően meg kell oldani.

Ennek másik opciója, amikor külön ki van vezetve a középpont:

[link]

...és azt külső balanszírozó áramkör kezeli vagy minimum figyelni tudja és tiltani az áramot.

A kérdésben szereplő linken szerepel: "with PCB".

Lehetne mondani, hogy biztos hazudnak, de nem valószínű, nem is hamis Liitokala szerintem. Azt a gyártó le tudná tiltani az Aliexpressről.

Ha pedig eredeti Liitokala, az ilyen marhaságot nem csinál, feltételezem.

Valahol ott lehet elrejtve benne egy ilyesmi:

[link]

Azért olyan vékony a vezeték, mert ezek a kis modulok túl nagy áramot nem biztosítanak.

Itt a felső linken vastagabb a vezeték is, nem véletlenül.

2023. júl. 5. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

"with PCB"

Valami van benne.

Ha kicsit megy a barkácsolás, akkor csinálhatsz saját magadnak akupakkot és abban olyan védelem lesz amit beleteszel.

2023. júl. 5. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 Szervizmérnök úr ***** válasza:
52%

Azt talán nem kell mondani, hogy a BMS védelmeket szokták PCB-nek nevezni, ez ilyen világszerte elterjedt hülyeség:

[link]

2023. júl. 5. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

köszi, de sajnos ennyire nem vagyok benne, én max azt akartam megtenni, hogy levágom az eredeti csatlakozót és ráteszek egy szabvány 5,5*2,1-est.

de most akkor ez a PCB végül is azt jelenti vagy sem? hogy kell érteni, hogy "valami van benne"?


magamnak én is max úgy tudnék akkupakkot csinálni, hogy akkor külön berendelek 26650-eseket, aztán annak készítek valami tokot 7,4V-os kötéssel, így annyi előnye van, hogy ki tudom venni, azaz nem robban fel ha netán összeér valami. na de akkor ezzel meg több a macera.

a vezeték vékonysága pedig végül is nem olyan vészes szerintem, mert én max 2A-t használok, de ez nagyon a max, viszont azt tartósan, ezért is néztem ki egy ilyen 10Ah körüli pakkot. de így ezek szerint mégse olyan egyszerűa dolog.

2023. júl. 5. 21:04
 6/21 A kérdező kommentje:

a másik megoldás ez, és akkor autóakkuról megy a végtelenségig, na de ez meg vicc, mint kiderült, mert az az állítóagos 5A-es konverter nem bírja az 1,6 - 2A -t se ...

na majd lesz akkor valami

2023. júl. 5. 21:32
 7/21 A kérdező kommentje:

lemaradt:


[link]

2023. júl. 5. 21:32
 8/21 anonim válasza:
52%

Ha félsz zárlattól a csatlakozó forrasztás közben, akkor előbb forrasz két, pár centis vezetéket a csatlakozóra, és azokhoz kösd hozzá az akumlátor vezetékeit. És persze az összekötéseknél leszigeteled a vezetékeket.

Ezenkivúl csökkentheted a zárlat mértékét, ha teljesen lemeríted az akkumlátort, és esetleg hűtőben lehűtöd minusz 20 fokra az akut.

2023. júl. 6. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Szedd le a zsugorfóliát, és akkor meglátod van-e benne védelem.
2023. júl. 6. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 NTBS ***** válasza:
Szerintem nem.
2023. júl. 6. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!