Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » 1,2V NiMH AAA 600mAh akkumulát...

1,2V NiMH AAA 600mAh akkumulátor bármilyenre cserélhető?

Figyelt kérdés

Úgy értem: mennyire kell figyelembe venni a "600mAh" értéket a cserénél?

A következőre lett cserélve: LADDA Tölthető elem, HR03 AAA 1.2V, 750 mAh

Minden fórumon dícsérik a minősége, megbízhatósága és hosszú élettartama miatt ezt a típust, a készülék nem is reagál rá. Ezek az elemek előre fel vannak töltve, más készülékben is ki van próbálva, működik.

Ezelőtt Energizer - ha jól emlékszem, 800mAh volt benne és nem volt probléma...

Előtte meg Panasonic AAA tölthető akku. Soha nem volt probléma.

A készülék ezt a Ladda újratölthető akkut nem is hajlandó tölteni, azt mutatja mintha nem is lenne benne akku...

Fórumokról annyit tudok, hogy a Ladda-nak az Eneloop-hoz van köze és rendkívül jó a minősége, megbízhatósága.



2023. júl. 7. 10:01
 1/10 anonim ***** válasza:

Egészen addig amíg a fesz ugyanannyi,csak az amperbácsi más addig cserélhető.

De vigyázz hogy két külön fajtát ne nagyon kapcsolgass össze,ha van két ugyanolyan akksid,akkor az oké!

2023. júl. 7. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Valószínűleg nem érintkezik rendesen a csúcsnál például.

Meg kell azt nézni alaposan!

Egyébként képtelenség, amit írsz és az is valószínűtlen, hogy hibás (szakadt) lenne az akku.

Nyilván nem írsz készüléktípust, mert minek, de nagyon nem is számít.

Vagy azért vettél új akkut, mert azt hitted, hogy azzal van a baj, holott a "készülék" lett hibás.

Vagy berohadt az érintkező stb.

2023. júl. 7. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Morzsi007 ***** válasza:
Nem probléma, ha nagyobb kapacitású, 600 helyett 750mAh, tovább tart a töltés, de tovább is fogja bírni, már ha valós a paramétere. Viszont van NiCd és NiMh fajta, kicsit más a töltés módjuk. A LADDA is NiMh fajta?
2023. júl. 7. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Mivel az adott készülék egyfajta speciális segédeszköz, ezért senki se ismerné, de gondoltam hogy ezt is megkapom egyfajta negatívumként.

A rugókkal normálisan érintkezik az akku, a készülék belsejével sajnos nem tudom mi a helyzet.

Mindig nagyon vigyáztam rá, reméltem hogy ilyen márkás, minőségi akkuk esetén nem fordulhat elő érintkezőkkel probléma, korrodálódás vagy bármi.

2023. júl. 7. 10:31
 5/10 Szervizmérnök úr ***** válasza:
Lehet, hogy az előzőleg használt akku is jó még valamennyire, amennyiben nem az okozta az elmúlást.
2023. júl. 7. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy az ilyen akkukat tartalék áramforrásnak használja és mindig folyamatosan töltést ad rá, az ilyesfajta felhasználást pedig egyik akku sem szereti tartósan, néhány évente cserélni kellett.
2023. júl. 7. 10:52
 7/10 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Ez így működik a cordless telefon és hasonló szerkezeteknél is, egyszerűen egy ellenálláson keresztül kap néhányszor 10 mA töltőáramot áramot, folyamatosan.

Ni-Cd és Ni-MH akkuk alkalmasak a feleslegben bevitt töltés elfűtésére, amennyiben a töltőáram nem emeli túl magas hőmérsékletre az elektrolitot, ezt pedig sok esetben ki is használják.

Mindamellett a Panasonic is gyárt olyan akkut, amit saját telefonjaikhoz is mellékelnek tartozékként, valószínűleg ez jobban bírja az állandó töltést.

Jellegzetes narancs színéről is felismerhető:

[link]

2023. júl. 7. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Szervizmérnök úr ***** válasza:

De azért azt is látni kell, hogy Ni-MH akkunál 0,05C töltőáram alatt még csepptöltésnek számít, amit elvileg korlátlan ideig kellene bírnia.

600 mAh kapacitásnál ez 30 mA.

Viszont, amit én említettem (néhányszor 10 mA), inkább arra az esetre gondoltam, amikor kicsit még túl is lépik a csepptöltés határát.

2023. júl. 7. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm.

Magyar webshop-ból is tudsz linkelni általad javasolt AAA akkut, amit próbálhatnék?

2023. júl. 7. 12:38
 10/10 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Csak ezt ismerem, amit láttam is, hogy mellékeli a Panasonic.

De esetedben továbbra is fennáll valami más probléma, amit vizsgálni kell. Bármelyik ilyen akkuval működnie kellene, Ni-Cd cellával is.

2023. júl. 7. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!