Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Másodszorra romlik el a...

Másodszorra romlik el a kapunyitó elektronika. Mind a kétszer felpúposodott a transzformátor.Az egész egységet kicserélték, majd ismétlődött a probléma. A szerelő szerint nem a gépezetben hanem a hálózatban van a hiba.Ki mit gondol erről?

Figyelt kérdés

#kapunyitó #Felpúposodott transzformátor #Nulla vezeték szakadás
2023. júl. 12. 16:47
 1/10 Szervizmérnök úr ***** válasza:
56%

Elöször talán tudni kellene, hogy a szakember megvetését mivel vívtad ki, mit hozott fel indoklásként?

Valamit biztosan mondott.

2023. júl. 12. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Illetve most látom, olyan gyorsan olvastam, hogy azt hittem, benned van a hiba.

Nem benned, a hálózatban.

2023. júl. 12. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Szirty ***** válasza:
53%

Én ott álltam meg hogy "felpúposodott a transzformátor".

Transzformátor nem nagyon szokott "felpúposodni".

Biztos hogy transzformátor volt az?

2023. júl. 12. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Gugu Gabor ***** válasza:
Engem a nulla szakadás a kulcsszavak között fogott meg, ez miértis került a kulcsszavak közé?
2023. júl. 12. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
52%

"Én ott álltam meg hogy "felpúposodott a transzformátor"."

Egy olajfürdős tranfszormátor meg tud púposodni ha történik benne ez-az! Szóval ne zárjuk ki az elvi lehetőségét a kérdés valósigának!

Lehet Mordor fekete kapuját mozgatja ez al elektronika...


:D

2023. júl. 12. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Szirty ***** válasza:
74%

Olajfürdős?

Olyasmit több 10 vagy 100 kVA-es teljesítményűt használnak közép és nagyfesz hálózatokban nem? :)

2023. júl. 12. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Azért a műgyantával kiöntött trafó fel túd púposodni, ha melege van. ..


[link]


Vizsgálódás nélkül csak találgatni tudnánk. Van egy szakvéleményed, ez alapján villszer nézze meg a betáp áramkörét...

2023. júl. 12. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
53%

Tipikus. A selejtes cucc után a második selejtes is elromlik, erre elkezdenek mindenfelé mutogatni, mindenki hibás csak a gyártó/szerelő nem.


Nálam az internettel volt így. Hozták az új kábelmodemet és az nem találta a hálózatot (az előző 10 évig jó volt és csak a sebessége miatt kellett cserélni, nem romlott el). 1 órán keresztül szenvedtek, megnéztek, megmértek minden kötést és közben mindenkit szidtak aki csak valaha is a házban bármit is szerelt. Minden rossz volt, az összes számítógépem, a monitorom zavarta a jelet, a Jupiter állása nem volt jó, stb.

Aztán kiderült, hogy gyári hibás volt a modem....


Ez ott a kapunál nem kvantummechanika... Meg kell mérni a feszültséget ott a dobozban üresjáratban, meg megterhelve is és kb ennyi. Ha olyan nagy baj lenne a hálózatotokkal, a feszültséggel, akkor a tv, számítógép, mikrosütő, telefontöltő, ... stb is eldurrogna.

Ha a feszültség jó, akkor még az lehet hogy a dobozban túlmelegszik a berendezés. Kell rá nyílást vágni - vagy olyan dobozt venni amin van és be kell tenni egy pici ventillátort. Akár egy telefontöltőről is lehet üzemeltetni, vagy talán a kapunyitó elektronikájáról le lehet venni valahonnan egy ventinek való tápfeszt. És le kell árnyékolni a dobozt ha süti a napi.

2023. júl. 12. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Zzzoli ***** válasza:

Megnézed a trafó méreteit, adatait ha látszanak, aztán tudsz rendelni bele.

Legtöbb esetben a primer túlmelegszik és megfő ezeknél az ún. Puskás trafóknál.

Nyilván szekunder oldalon is rá kell nézni nincs-e rövidzár, esetleges túlterhelés.

2023. júl. 18. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Minden kapunyitóra megadják a nyitási periódusok számát, amit károsodás nélkül elvisel a szett. Amennyiben ennél sűrűbben nyitogatják, előfordulhat ez a gond is.A feszültség emelkedése nem lehet gond. Nálunk 253 V is volt elég gyakran a napelemrendszer miattt, de nem ment tönkre semmi.
2023. okt. 18. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!