Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Kapcsolóüzemű tápegység építése?

Kapcsolóüzemű tápegység építése?

Figyelt kérdés

Megéri vajon építeni?

Nemrég kellett nekem egy olyat, aminek 24 Voltos kimeneti feszültsége van és le tud adni 3 Ampert legalább. Végülis az lett, hogy megrendeltem Kínából 7 Dollárért, azaz kb. 1800 Forintért. Ennyiből szerintetek ki lehetne hozni házilag egy hasonló teljesítményűt? Én speciel mindig is a bennük lévő trafóval voltam bajban. Olyat honnan lehetne szerezni értelmes áron? Csak drágán találtam, közel annyiért amennyiért komplett meg lehetne venni a kész tápot. Néztem csak magot, hogy azt feltekercselni, de úgy is elég drága lenne egy sima trafó egy ilyen kapcsolóüzemű táphoz.



2018. ápr. 5. 10:01
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha trafót tudsz szerezni olcsón mondjuk nagy mázlival használtat netről, még akkor is többe lesz a végögsszeg mint 1800Ft mivel nagyáramú diódák/stabilizátorok darabja is közel 1000Ft.
2018. ápr. 5. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Amit vettem, az se valami komoly egy táp: [link]

Ez a 12 Voltos változatának a kapcsolási rajza, de a 24 Voltos is ugyan ez, csak a visszacsatolásban pár ellenállás értéke tér el.


Ugyan ezt a kapcsolást meg lehetne építeni az adott összeg alatt, csak ugye a trafó az, ami húzós.

2018. ápr. 5. 11:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!