Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Szeretnék vásárolni egy...

AC-DC kérdése:

Szeretnék vásárolni egy Scheppach Compact 8 T (230 V) vertikális fahasító gépet.Teljesítmény 3500 W Feszültség 230 V Hasítóerő 8 t B16-os kismegszakitók vannak,A villanyórán B25-s Működni fog ? Sajnos nincs háromfázis.

Figyelt kérdés

2023. júl. 21. 16:44
 1/7 anonim ***** válasza:
Tegyél be neki egy c20as kismegszakítót + 3x2.5ös kábelt. 16 ampert használ max teljesítményén, úgy marad 9x230 wattod egyéb felhasználásra. Magyarul míg használod a gépet ne moss, ne főzz kávét stb. Legrosszabb esetben meg bővíttetni kell a fázist 32 amperre.
2023. júl. 21. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A 25-ös bírni fogja, a 16-os nem valószínű.

Nekem 2200W-os hasítóm van és ott ahol 10A-es kismegszakító van, nem tudom használni, mert leveri.

Szereltess fel a villanyórához egy konnektort és használd onnan.

2023. júl. 21. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
20 Amperes kismegszakítót nem teszünk 2,5 nmm-es vezetékre!
2023. júl. 21. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Hát persze hogy nem, ahhoz képest a legtöbb otthonban 16os van felszerelve a másfeles kábelekre a 13as helyett... Magyarországnak van csak ez a rettentő túlbiztosítás, de akkor hogy megnyugodjon a lelked: kérdező c20as kismegszakítót tegyél fel 3x4es kábellel..
2023. júl. 22. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a segítséget!Megrendeltem megérkezett a rönkhasító.Kipróbáltam,nagyszerűen teszi a dolgát.
2023. aug. 5. 14:55
 6/7 anonim ***** válasza:

Kérdező, nagyszerű.


A baj ott van, hogy nem értik a szabványt a villamos szakemberek, mint itt a #3 meg a #4. Arról beszélnek, ami terhelhetőség hőszigeteléssel ellátott falban van megengedve. Miközben sem a szokásos, vakolattal fedett hornyban, sem a hosszabbítóként alkalmazott köpenyes vezetéknél nem annyi a terhelhetőség. :D :D :D

2023. aug. 5. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

@6


"Arról beszélnek, ami terhelhetőség hőszigeteléssel ellátott falban van megengedve. "


NEM!!!

Nem a megengedett vezeték-terhelhetőségről beszélünk, hanem előírt kismegszakító értékekről!



"sem a hosszabbítóként alkalmazott köpenyes vezetéknél nem annyi a terhelhetőség"


Továbbra sem hosszabbítóra méretezünk védelmet, mert a dugvillával konnektorba csatlakozó hosszabbító lehet 0,5 - 2,5 nmm is, erre nem lehet/szabad méretezni! Nem egy tűzeset eredményét láttam le nem tekert hosszabbítós megtáplálás miatt... Jellemzően a kereskedelemben kapahtó hosszabbítók a legritkább esetben érik el a 1,5 nmm keresztmetszetet.


Ha villamos szakember vagy, akkor ideje pótolni a hiányosságokat! Ha nem, akkor meg ne terjessz marhaságokat!


MSZ 14550-1:1979 (hatályon kívüli szabvány, de a mai napig mérvadó!)


Az elhelyezés módjától függetlenül 2,5 nmm vezetékre maximum 16A-es kismegszkítót ír elő!


[link]

2023. aug. 5. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!