Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Fázisceruzával meg lehet...

Himre20 kérdése:

Fázisceruzával meg lehet állapítani a szakadást egy coax kábelben?

Figyelt kérdés

Nem igazán vagyok jártas a témában, de amennyiben lehetséges a szakadás megállapítása, szívesen beruháznék egy fázisceruzára.


(Mellék kérdés: bármilyen vezetékben meg lehet találni a szakadást ezzel az eszközzel?)


A válaszokat előre is köszönöm.



2023. júl. 24. 12:17
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
11 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ohm mérővel igen
2023. júl. 24. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
61%
Szakadást általában az érintés nélküliek tudnak detektálni, de kétlem, hogy koaxon sikerülne.
2023. júl. 24. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Kólauborkával ***** válasza:
A 2. válaszolót nem tudom mire gondol, viszont az 1. teljesen jó választ adott. Persze abban az esetben, ha tudod mit szeretnél mérni és azt hogyan kell.
2023. júl. 24. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ha fogalmad sincs a fázisceruza mibenlétéről, működési elvéről, arról, hogy mit mutat meg és a látottakat aztán hogyan kell kiértékelni, akkor mi a búbánatos hó'dkóros pék f..nak akarsz beruházni? Sokszor látom, hogy papírral rendelkező villanyszerelők sem tudják értelmezni amit mutat nekik a fáziscerka.... Pedig ugye nem egy bonyolult dolog, vagy világít, vagy nem.
2023. júl. 24. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ne vegyél fázisceruzát, neked az fölösleges.

Olyan ez, mintha szikét akarnál venni, hogy agyműtétet csinálhass vele.

2023. júl. 24. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A koaxban lehet olyan sérülés, kötéshiba ami bizonyos frekvenciákat blokkol, ezt a szakadásvizsgálat és/vagy ohm-mérés nem fogja kimutatni!
2023. júl. 24. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"A 2. válaszolót nem tudom mire gondol"

Akkor próbálj meg a szakmában művelődni először, aztán tenni ilyen kijelentéseket. Kérdezni sem szégyen, ha valaki nem tud valamit.

2023. júl. 24. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Kólauborkával ***** válasza:

Félreértés ne essék, nem szidni akartalak, csak kijelentettem, hogy én nem tudom.

A rövidzármérőt!!!(tudom nem ez a neve) viszont sokat használom!

2023. júl. 24. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

OK. Elnézést. Végig kell kísérni tapogatóhegyet a vezetéken, és ahol eltűnik a jelzés, ott van a szakadás. Mint például ez:

[link]

(Mint írtam szerintem ez fémköpenyes vezetéken nem működik.)

2023. júl. 24. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%

Rohadtul elfelejtitek, hogy nem egy elemlámpa működtető DC körében vizsgálunk szakadást, ahol igen/nem a lehetséges két válasz.


Egy széles spektrumú, nagyfrekvenciás jelről beszélünk, akár GHz-es tartományban. A szokásos szakadásvizsgálók nem jók erre!

2023. júl. 25. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!