Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mennyit érhet az alábbi...

Mennyit érhet az alábbi tehcnikai paraméterekkel rendelkező laptopom?

Figyelt kérdés

Gondolkodtam az eladáson és újra cserélésen, ezekkel a paraméterekkel rendelkezik:

Gyártó és típus: Acer Aspire A715-71G

Életkor: 4. éves

Állapot (ahol 0 a géproncs és 10 a bolti új): 8

Belső paraméterek:

- 8 Gb RAM

- 1 TB HDD + 512 GB SSD

- GPU (integrált): Intel HD Graphics 630

- GPU (dedikált): NVIDIA GeForce GTX 1050

- CPU: Intel Core i5-7300 HQ (7th gen)

- 15,6" kijelző

- háttérvilágításos billenytűzet

- ujjlenyomat olvasó

- Windows 11 op rendszer (SSD-n telepítve, 15s betöltés)

Külsőre az életkorából adódan látszódnak a használat enyhe jelei, de semmi karc vagy jelentős kopás nem tapasztalható. A hűtők tiszták. Ismert játékok gördülékenyen futnak rajta (Genshin Impact 60 fps, Apex Legends 60 fps (+-5), stb. (korábban több volt rajta, újonnan letöröltem és nem emlékszem a többi adatra)).

Nagyjából ennyi. Nyilván az, hogy mennyit ér és mennyiért lehet eladni nem ugyanaz feltétlenül. Itt inkább arra vagyok kíváncsi, hogy hogyha Ti hirdetnétek meg, mennyiért tennétek.

Előre is köszönöm a válaszokat!



2023. júl. 26. 17:21
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

br. 170e-ért kapsz ilyen paraméterekkel vadi újat.


A tiédben az akksi kuka, az SSD is lutri...


Max 80e....

2023. júl. 26. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Az akksi full jó, szóval abban nincs igazad. Az SSD miért lutri? 3 éve vettem bele mindössze.
2023. júl. 26. 21:42
 3/5 anonim ***** válasza:

4 éves akksi nem a "full jó" kategória...egy mobiltelefonban már 2 év után gatya az akku...


3 éves SSD, nekem átlagban 2-3 évet bírnak, semmi extrém használat.



HP 250 G7 (Dark Ash Silver) br. 117 990 Ft-ért garival, vadi újat hozok ki a boltból, tudom, csak i3 CPU, de benchmarkban azonos a te 4 éves i5-ösöddel.


Úgy gondolom, ezt figyelembe véve, 80e a reális ára, de te tudod, próbálkozni lehet, majd a használt piac beárazza... ne hallgass rám, Tedd fell annyiért amennyit szerinted ér...

2023. júl. 26. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

SSD-k átlagban tovább bírják, mint a HDD-k. Nincs velük gond. Ne a saját tapasztalatodból ítélj #3, hanem a nagy számok alapján.


Az aduásza ennek a gépnek pedig a 1050-es GPU, ami kb az MX350-nel szerelt gépek szintjére teszi, még jobb is lehet.

[link]


Elég régi... hiába vetted 4 éve, ez akkor is egy 6 éves technika, belépő szintű gép. Viszont régebbi játékokhoz kiváló. Tehát ezekkel hirdetheted mindenképp, mint pl csgo, gta v, minecraft, fortnite, sims, stb.. ezeket szépen viszi medium körüli beállításokon, tudod folytatni a sort, ha kell.

2GB VRAM-os változat, igaz? Az azért még tud korlát lenni.


Hardveraprón 70-90 környékén indulnak az ilyen 1050 GPU-s gépek, tehát ezt az árat érdemes elsősorban megcélozni.

[link]

2023. júl. 27. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Rendben, köszönöm a segítségeteket! Nyilván valamelyest igaza van az #1-esnek is, csak nehéz felülkerekedni rajta, ha az ember egy eszközt régóta használ és hozzánőtt. Éppen ezért is kérdeztem, mert tudom, hogy nem tudom reálisan megítélni.

Köszönöm mégegyszer! :)

2023. júl. 27. 19:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!