Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Milyen anyagú kötőelemekkel...

Milyen anyagú kötőelemekkel csatlakoztatható alumínium és réz vezeték?

Figyelt kérdés

Felsorolnátok azokat a fémeket/ötvözeteket amik alkalmasak réz-alumínium összekötésére, amik nem lépnek reakcíba egymással?


Tehát a kötőelemben lévő fém ANYAGÁRA vagyok kívámcsi. Ezek közül melyek nem oxidálódnak alumínium réz összekötésekor?


Amikről én tudok:


-Sárga réz

-Ón


Van még ezeken kívűl?



2023. aug. 10. 11:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
81%

Az alu két okból problémás.

Az egyik az, hogy mindegy mibe és mivel kötöd, az alu felülete oxidálódik, és az anyaga puha. Emiatt a felületén az oxigén korróziója egy réteget alkot, ami elég rosszul vezet. Innentől hiába jó a vezeték, ha a felülete elrontja az egészet.

Az anyaga meg nem szorítható olyan jól a kötőelemben mint a réz, a csavaros kötőelem alól pl. kilazul, ezért utánhúzást igényel. Durván olyan mint a gyurma a satuban. Erre megoldás a rugós szorítású kötőelem, de mivel a réz nem annyira rugalmas, a körőelem többnyire acéllemezzel működik, ami rosszabb esetben bevághatja az alut, ami nem kívűnatos keresztmetszetcsökkenéssel járhat.

A Wago-nak van ilyen kötőeleme, de az alunál mindkét probléma felmerül. A bevágás, és az elektrokémiai korrózió. A korrózióra van olyan paszta, ami védi.

Ha direktbe kötöd össze egymással, nem lesz baj azonnal, ha csak egy átmeneti megoldást szeretnél, nem pronléma. De tartós megoldás esetén kerülni kell az érintkezésüket.

Ahol pedig nincs terhelés, oda bármilyen sorkapocs megteszi, ami galvanizált bevonatos az érintkező felületein. Pl. egy csillár ledes fényforrásokkal nem feltétlenül igényli a vezeték cserét, egy megfelelően kialakított kötéssel elvan még 100 évet.

2023. aug. 10. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
0%
Ha menetes a kötés akkor teflonszalag.
2023. aug. 10. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 qkker1 ***** válasza:
71%

"Ha menetes a kötés akkor teflonszalag."


Vezetékekről szól a kérdés? Gyengébbek kedvért ÁRAMot vezet!

2023. aug. 10. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 qkker1 ***** válasza:
100%
?=!
2023. aug. 10. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
25%
#3 vagy csővezeték,bár erről nem hallottál még.
2023. aug. 10. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
54%

"#3 vagy csővezeték,bár erről nem hallottál még."

Ja, igazad van, a föld alatt futó vízvezetéket lehet földelőként használni, ha megfelel a követelményeknek. A

De a kérdésben ha a kulcsszavakat elolvasod, akkor rájössz, hogy nem erről van szó.

2023. aug. 10. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tartalmas választ, főleg az elsőnek, de nem a kérdésemre kaptam választ.
2023. aug. 10. 13:03
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Hát én biztosan nem ajánlom. Nálunk ilyenből volt most gomd, hogy jól összetákolták az alu meg réz vezetékeket tizen-húszon X éve, most meg leégett a biztosítékdoboz. Még jó, hogy nem az egész ház.


Nem javaslom semmiképp sem. Ha nincs pénz rézre cserélni, akkor LEGYEN! Oldjátok meg.

2023. aug. 10. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Morzsi007 ***** válasza:
100%
A házban egy-két helyen alu vezeték van, a többi réz. Én wago-kat + alu pasztát használtam az alu vezetékeknél. Ezeken nincs nagy terhelés, de így nehezebbe oxidálódik talán.
2023. aug. 10. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
50%

"a föld alatt futó vízvezetéket lehet földelőként használni"

Ja, ez tényleg így volt pár évtizede. És tényleg nincs így manapság. De persze egy időutazónak minden vicc új, mint a Ludas Matyi szerint az újszülöttnek.

2023. aug. 10. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!