Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Filmek és sorozatok tárolására...

Filmek és sorozatok tárolására milyen, illetve mekkora külső tárhelyet érdemes venni?

Figyelt kérdés
Esetleg tudnátok ajánlani párat?

2023. aug. 12. 09:28
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

- Mivel használnád?

- Mennyi film?

- Milyen minőségűek? (pl. felbontás)

- Törlöd-e folyamatosan?

2023. aug. 12. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

-filmek és sorozatok tárolására

-amennyi ráfér/amennyi eszembe jut

-720 vagy 1080, attól függően, hogyan elérhető

-nem törölném le, mivel csak azokat tenném rá, amik örök kedvencek

2023. aug. 12. 09:52
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Így hogy nem tudni mennyit tennél rá, nem lehet méretet mondani. Filmeketnem nagyon nézek, abból csak 300GB van félretéve, sorozatból pedig 8,1TB.


Gondolom valahonnan beszereznéd ezeket. Keerss rá neked tetsző filmekre, sorozatokra, és meglátod mekkora a méretük. Mivel csak te tudod miből mennyi kell, ki tudod számolni ezek összméretét, és meg is van mekkora tárhely kell.


Mondjuk hogy egy 1080p film 10-15GB, magas bitrátájú jobb minőségű 20GB. Egy 40 perces sorozatepizód szintén 1080p-ben HDTVRip 1,5GB, de jó minőségű WEB-DL vagy BDRip lehet 4-5GB is. Na indulhat a matek :)

2023. aug. 12. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
De tudnál esetleg linkelni egy jó minőségű külső tárhelyet? Mondjuk 2TB. Majd veszek mégegyet, ha tele lesz, csak nem tudom, melyik a legjobb, melyik éri meg stb...
2023. aug. 12. 12:37
 5/9 anonim ***** válasza:

Árukereső első 2TB-osa pl: [link]


Nagy különbség nincs köztük.

2023. aug. 12. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Pont azért írtam ki a kérdést, hogy olyan személy ajánljon egyet, akinek van "kedvence", vagy tapasztalata...ezt az oldalt én is fel tudom ütni.
2023. aug. 12. 13:56
 7/9 anonim ***** válasza:
Kedvenccel sokra nem mész, tapasztalatom meg van. Árukeresőn eladások alapján megy a Top sorrend. Ha valami szar lenne, nem venné mindenki azt. A WD Elements teljesen jó. 2.5" méretben ma már minden HDD SMR, kivéve WD RED vagy Seagate Exos. De felárat nem éri meg (plusz neked kell összerakni külső tokkal).
2023. aug. 12. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
De ha adatbiztonságra mész. akkor ma már egy SSD inkább ajánlott. Hurcolós külső HDD hamar tönkre tud menni (Hamar=értsd sok év, de akkor is. 8 éve használom ugyanazt az SSD-t a gépemben, HD Sentinel 87%-os állapotot ír, de direkt SSD-re optimalizált health check programok 95+%-ot). Végösszegben viszont kb. duplája lesz mint a HDD.
2023. aug. 12. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én 5400 rpm-eset választanék.

Van tapaszalatom ezzel is és 7200 rpm-mel is. Utóbbi hangos, lassan pörög fel (egyszerűen azon okból kifolyólag, hogy magasabb sebességet kell elérnie), többet fogyaszt ha megy. Adattárolásra kerülendő, másra meg már nem való.

Most a gyorsabb van nekem, hogy ki tudjam használni a 2.5gbps LAN sebességet, de nem éri meg. Akkor inkább legyen az 5400 rpm-mel lassabb a nagy fájlok másolásakor, de legyen gyorsabb a fájlok elérése, legyen kisebb a fogyasztás, legyen csendesebb stb...


Ilyen 2TB méretben talán mindegyik CMR, de ha nagyobbat választanál, akkor már érdemes komolyabban figyelni rá, hogy CMR technológiás legyen. SMR-ekkel probléma, hogy minél jobban telítve van, annál lassabb. CMR-nél nincs ilyen probléma, ennek megfelelően drággábbak is valamivel, de megéri a felárat.


SSD... nagyon jó, ha nem sajnálod a pénzt, akkor hajrá! De ilyen adattárolás/film/torrent felhasználásra még mindig nem érik meg. Közelednek a HDD-SSD árak egymáshoz, de még mindig több, mint 2x tárhelyet kapsz ugyanannyiért.


Méret:

Nekem most 6TB az ideális, 1080p tartalmak/játékok, és kb fél évente szanálom, amiket láttam/kijátszottam már. Illetve kb 1TB helyet foglal még jelenleg a családi fotóalbum (nextcloudban). Kényelmesen vagyok vele. Enkóron top 5000-ben vagyok. Szépen megy.


Adatbiztonság szempontjából ebben a szerverben nincs másolat semmiről. A torrentes szarok nem.érdekelnek. a családi dolgokról meg egyéb tárolókon van 5x másolat még

2023. aug. 13. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!