Kezdőoldal » Otthon » Kert » Télen termény tárolására...

Télen termény tárolására használt garázsban lévő akna alját érdemes lebetonozni, ha a sok eső esetén feljött a talajvíz?

Figyelt kérdés

Most jött fel először a talajvíz, mióta megvettük a házat. Az aknát csak hagyma, krumpli tárolására használjuk jelenleg. Idén reményeim szerint lesz pluszban cékla és sütőtök, amit szintén szeretnék egy darabig az aknában tárolni. Nincs más hűvös, sötét helyem, ahol tartósan tudnám tárolni a növényeket. Az akna oldala beton, de az alja nincs lebetonozva. Nem tudom, hogy jót vagy rosszat tennénk azzal, ha lebetonoznánk az alját is.

Van lent az aknában egy polc, két szinttel, amelyen tároljuk a terményeket. Az alsó szintet bőven elérte a víz, kb térd feletti szintig érő vízmennyiség van az aknában jelenleg.



2023. aug. 11. 13:05
 1/10 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy a talajvíz magas, valahol utat fog törni magának akkor is, ha lebetonozod az akna alját.

egy automata szivattyúra mindenképp szükséged lesz

2023. aug. 11. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Medence szerűen szigetelni kell, utánna mehet rá vasbeton.

Nem olcsó múlatság, nálunk csak ez oldotta meg.

2023. aug. 11. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Betonozd le, abból baj nem lehet. Az aljába csinálhattok egy zsompot, bele egy búvárszivattyú, úszókapcsolóval.
2023. aug. 11. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

az előző javaslatok mind jók...de..

Én is így jártam, lebetonoztam, hiba volt..


Úgy oldottam meg, hogy ástam a pince mellett egy mély gödröt(mintha kút lenne) és az abba feljövő vizet kiszivattyúztam...de ez sem a legjobb, igazából ebből a gödörből gravitációsan kellene elfolyatni a vizet..

Ha az aknából szivattyúzod a vizet, de párás lesz a levegő, pont úgy rohad meg minden, mint nálam.

Az akna tökéletes szigetelése megoldható, de nagyon sokba fog fájni

2023. aug. 11. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

2-eshez:


A szigetelésre kell a vasbeton, különben felnyomja a víznyomás.

2023. aug. 11. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Igen, csak úgy ér valamit, ahogy a 2-ben le van írva. A sima beton esetén a víz találni fog valami repedést, amin feljön.

Szivattyúzni felesleges, mert folyamatosan menni kell a szivattyúnak, hiszen a víz az vízszintesen akar elhelyezkedni. Tó vizébe se lehet gödröt készíteni vödörrel, a kiszedett víz helyét egyből elfoglalja a mellette lévő víz. Ugyanígy működik talajvíz esetén is.

Nekem 2000-ben belvíz lett a telkem végén. Kb. 1 m3 víz lehetett a föld felett. Lehetőségként gondoltam arra, hogy talán csak megrekedt ott az agyagon a felülről belefolyt víz. Mondom, egy próbát megér, nekiestem benzines szivattyúval. Kb. 3 órán át nyomattam kifelé az utcai árokba, legalább 5 m3 kiment. A szint kb. 2 centit csökkent, de a szivattyúzás után egy órával visszaállt az eredeti szintre. Vagyis, ez volt a talajvíz szintje.

2023. aug. 11. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A tököt nem szabad nedves helyen tárolni, mert gyorsan megrothad. Száraz, hűvös helye való neki. Esetleg jól szellőző spájz?
2023. aug. 11. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
#6: ok, te egy tavat akartál kiszivattyúzni, az nem ugyanaz, mint a betonon átszivargó víz.
2023. aug. 11. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Erre gondoltunk mi is, hogy valahogy majd megtalálja a víz a kis repedéseket és ugyanúgy feljön. Ezért is tettem fel a kérdést, hátha van valami szuper megoldás, amit meg is írtatok. Köszönöm, mindenképpen megfontoljuk.


7-es válaszoló. Tököt most még nem tárolok. Télen szeretném majd lerakni. Persze csak akkor lesz teljesen birtokba véve az aknában lévő polc, ha lemegy a víz és kiszárad. Spájzban sajnos nincs hely. Kicsi helyiség is és tele van mindkét fal. Maximum 1-2 darab tök férne el, de azért remélem annál több lesz a kertben.

2023. aug. 11. 21:11
 10/10 anonim ***** válasza:

8

A talajvíz ugyanolyan sok vizet jelent, bármilyen szinten van.

A "tó" eredeti vizét én is félóra alatt eltávolítottam, csak folyamatosan jött helyette új.

A betonon lassan szivárog át a víz, de egyre gyorsabban, ahogy kimosódnak a repedések a talajban, és egyre több víz áll ott a beton külső oldalán.

9

Hideg időben még rosszabbul bírja a tök a párás környezetet.

2023. aug. 11. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!