Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Egy autó ajtóban melyik az a...

Egy autó ajtóban melyik az a kábel amire negatív impulzot adva becsuknak/nyitnak az ajtók?

Figyelt kérdés

Adott egy VW Eos 2006-os évjárat, aminek nem működik a gyári távirányitóval való nyitása/csukása, ezért szeretném egy másik táviranyitóval és modullal orvosolni ezt a problémát, de csak egy, erre alkalmas kábelt találtam és az is csak a csukást irányítja ha negatívat kap. Ez az alábbi kapcsolási rajzon, bal oldalt a zárszerkezet rajzánál az 5. Pin a zöld/fehér kábel lenne.

Az lenne a kérdésem, hogy a másik kontaktján ennek az 5-ös pinnek mit kell közé kapcsolni, hogy ugyan úgy, mint a zárás, a nyitás is működtethető legyen? Mivel lehet helyettesíteni azt az alkatrészt ami a rajzba is van a zárszerkezetben, ellenállásként/tekercsként jelölve?

Az ajtó kapcsolási rajza: [link]


Próbáltam közvetlen a zárszerkezet motorját is működtetni, de ezzel az a gond hogy csak az adott ajtót nyissa/zárja a többit nem... Remélem valamilyen szinten értelmezhető lesz a kérdésem és valaki tudja milyen elven működik ez az egész :D köszönöm a segítséget.



2023. aug. 13. 23:14
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekem VW Polo volt amiben elromlott a vezérl, Ebay-ről vettem, kicseréltem, jó volt, úgy adtam el az autót, hogy hibátlanul nyitott-zárt. Ja, meg eredetileg csak az első ajtókban volt szolenoid, hátul nem, meg a csomagtartóban sem, azt már én raktam bele ugyanígy. Neg vagyok nagy géniusz, ha én meg tudtam oldani, akkor nem bonyolult szerintem.

De már ennek vagy 15 éve.

2023. aug. 14. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Bal alsó sarokban megfigyelhető ábra is arra utal, hogy vagy direkt zár testre, vagy ellenálláson keresztül. A processzor annak alapján detektálja a záró vagy nyitó parancsot.

Mérni kell az ellenállást, kipróbálni egy megfelelő értékkel.

2023. aug. 14. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Szervízmérnök úr


Már ezzel is próbálkoztam, nagyobb ellenállással nem reagált semmit, kissebbel meg ugyan úgy csak zárt..

Ahogy mértem mind a két irányból mindig más értéket mutatott, mintha egyenirányitó dióda lenne.. de azt is próbáltam már közé kötni azzal se reagált semmit akármelyik irányba, csak a csukást.. Ezért gondoltam, hogy lehet valami speciálisabb megoldással működik, mint egy ellenállás. Szerinted lehetséges?

2023. aug. 14. 16:05
 4/5 Szervizmérnök úr ***** válasza:
Le kell húzni a csatlakozót, hogy ne befolyásolja semmi a mérést, vagy trimmerrel is lehet próbálkozni.
2023. aug. 14. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Sikerült eltalálni az ellenállás értékét :) Nemtudom ez miért nem jutott rögtön eszembe, hogy lekéne húzni a csatlakozót is hozzá :D

Egyébként 180 ohmos ellenállással működik a nyitás parancs. 160 ohmot tudtam csak összedobni, de tökéletesen működik ezzel is :)

2023. aug. 19. 00:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!