Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Préselt virágokhoz milyen...

Préselt virágokhoz milyen lamináló(ka)t ajánlotok? Részletek lent.

Figyelt kérdés

A5-ös lamináló elég, nem is kell, hogy gyors legyen, lehetőleg 20,000 Ft alatti áron.

Tapasztalat és tudás híján én 125 mikronosra gondoltam, könyvjelzőket szeretnék csinálni a virágokból. Nem vastag virágokról van szó, szóval nem tudom, milyen kapacitású gépet vegyek.

Illetve van egy másik kérdésem is - hidegen vagy melegen kell laminálni a virágokat? Olyanokat is olvastam, hogy megégetheti a hő a virágokat, de aztán sok helyen meg nem is beszélnek erről, és ajánlják, hogy melegen legyenek laminálva.


Több opciót is szívesen fogadok, kérlek, segítsetek!:)



2023. aug. 22. 17:22
 1/1 anonim ***** válasza:

Rengeteget lamináltam, de virágot még sosem...

A 125 mikronos fólia vastagabb kategória. A két fólia együtt 250 mikron, meg még amit beleraksz, úgy már elég vastag és elég merev. Könyvjelzőnek teljesen jó.

A meleglaminálók 180-250 celsius fokon működnek. Hogy ez mennyire károsíthatja a száraz virágokat az jó kérdés. Ki kell próbálni! Ahogy ki kell próbálni azt is hogy mekkora az a hőfok ami pont jó lesz arra, hogy a növényekre jól rámelegítse a fóliát.

A hideglamináláó fóliák lágyak. Laminálás után is azok maradnak.


van erről a témágól rengeteg videó a youtubeon:

https://www.youtube.com/results?search_query=laminating+drie..

2023. aug. 22. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!