Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ceruza akku töltésénél hogy...

Ceruza akku töltésénél hogy is van ez? Többet sikerült beletölteni mint a ráírt??

Figyelt kérdés

Van olyan töltőm ami mutatja mAh-t hogy mennyit tölt az akksiba. Van olyan funkciója is amivel lehet akksi kapacitást mérni. Xtar cucc.

Vettem teszkóban AA akkukat, mert nagyon olcsó volt és mondom kipróbálom. Eddig csak márkásabb akkukat vettem, de mondom ha 4-5x feltöltöm, már visszahozza az 1600 forintos áráat a teszkós is (4db-os csomag!). 2100mAh-sak a csomagolás szerint és ezt kb tudják is, mert megmértem ezzel a töltővel és mindegyiknél 2020-2050mAh közti értéket mért a töltő amikor kisütötte.

Amikor feltöltöttem a kisütött akksikat, akkor meg 2450-2500 mAh-t töltött beléjük. Ezt hogyan sikerült? Miért? Nem okoz ez gondot? Nem tett ez esetleg kárt az akksikban?



2023. aug. 27. 21:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
60%

"Amikor feltöltöttem a kisütött akksikat, akkor meg 2450-2500 mAh-t töltött beléjük."

Veszteségről nem hallottál?

Szerinted a melegedés töltés közben mitől van? És hova lehet elkönyvelni azt a teljesítményt ami az akkut melegíti?

2023. aug. 27. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
76%
Nem 100% a töltés hatásfoka.
2023. aug. 27. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
76%
Az akkumulátorok hatásfoka nem 100%, ezért több energiát kell beletölteni, mint amennyi kivehető belőle. Egyes akkumulátorokra rá is van írva, hogy mekkora árammal mennyi ideig kell tölteni. Ezt az áramot és időt összeszorozva mindig nagyobb érték adódik az akkumulátorra írt kapacitásnál. Például Tronic 2100 mAh-s akkumulátorra ez van írva töltési időre: 7 óra, 420 mA. 7·420=2940 mAh. Vagyis 1,4-szer többet kell beletölteni, mint amennyi kivehető belőle.
2023. aug. 27. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

A lényeg az lenne, Kérdező, hogy a töltőd az a feszültségcsökkenésre (szokásos kifejezés a mínusz delta U) fejezi-e be a töltést.

Egy "rendes" Ni-Mh akkunál ehhez képest nem kell nézni, mennyit tölt bele. Nyilván többet, mint amennyit majd ki lehet nyerni belőle. Lehet, hogy lesz olyan ócska akku, amelyiknél szinte a végtelen energiamennyiséget bele lehetne tölteni, anélkül, hogy az említett feszültségcsökkenésre működő algoritmus leállítaná


Sok szerkezet elmegy sokféle akkuval, de van, ami nem. Például került a családba egy Canon kompakt fényképezőgép, ami kb 3 kép lövése után kaputot jelzett Energizer akkukkal, de utána a Duracell elemekkel is, míg aztán az Eneloop meg kiválóan üzemeltette. Azóta én csak Eneloopot veszek (nem azért, mintha cserélnem kéne már a legrégebben beszerzetteket, melyek kb 10 évesek már - csak fejlődök)

2023. aug. 28. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

"Azóta én csak Eneloopot veszek"

Magasabb a cellafeszültsége, ennyi a titka.

[link]

"kaputot jelzett Energizer akkukkal, de utána a Duracell elemekkel is"

Mert nem erre van beállítva a készülék feszültség figyelése. Nem az akkuk hibája. Egyéb esetben meg az eneloopot szapulnád.

2023. aug. 28. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Szóval ekkora a vaszteség? Ok, elfogadom. Tényleg jól fel tud melegedni...


A cerkaaksis fényképezők vacakok! Főleg a csak két elemmel működők. Picit beesik a feszkó már a kínhalál jeleit mutatja. :D Vegyél normális fényképezőt!

2023. aug. 28. 12:30
 7/12 anonim ***** válasza:

Ez olyan mint a vödör, hiába engeded a vizet a slaggal, az 5 literes vödörbe attól nem fog 6 liter belemenni.

A ceruzaakkus meg az eleve alacsonyabb fesz miatt nem jó. Eneloop akkut próbálj. Ott magasabb a fesz, nem kapcsol ki a gép.

2023. aug. 28. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Jóvammá ne nyomjad az eneloop gerillamarketinget :D Volt olyanom is rengeteg. Fotózáshos, meg vakukhoz is használtam. Tényleg jók. De 10 év után tönkrementek és azóta az eszközeimet is lecseréltem li-ionos akksisra. Most csak a billentyűzetbe meg az egérbe kell AA akku. Meg a kis túraGPS-be. Egyiknek sincs orbitális áramfelvétele, úgyhogy elmennek a teszkós akkuval is bőven.
2023. aug. 28. 12:55
 9/12 anonim ***** válasza:

"Magasabb a cellafeszültsége, ennyi a titka."

Egy fenét. 1,38 V az mindegyiknél, akár Energizer, akár Eneloop.

2023. aug. 28. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nem esik be annyira a feszültsége terhelés hatására.
2023. aug. 28. 14:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!