Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » DC villanymotor esetén mindegy...

DC villanymotor esetén mindegy a polaritás, vagy fordított polaritás probléma?

Figyelt kérdés

Egy DC villanymotor esetén a polaritás mindegy, az adott áramforrásra bármilyen módon ráköthető?

Tehát, fordított polaritás nem károsíthatja?



2023. aug. 29. 19:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%
Mindegy. Normál esetben még a forgásirény sem vátozik meg.
2023. aug. 29. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Azt gondolnám, hogy a polaritás-váltás miatt megváltozik a forgás iránya.
2023. aug. 29. 19:35
 3/14 anonim ***** válasza:
54%

Léteznek "univerzális" motorok, aminek a forgása váltakozó áramról táplálva is stabil. Ilyen a kávédaráló flex, fúrógép.

Ha a gerjesztő tekercsen és a forgórészen is változtatod az áram irányát, akkor a forgásirány nem változik.

2023. aug. 29. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Szervizmérnök úr ***** válasza:
73%

De amikor az állórész permanens mágnes, a kommutátoros motor forgásirányát polaritáscserével változtatod.

Univerzális motornál fel kell cserélni a relatív polaritást (vagy a forgórész, vagy az állórész bekötését). Erre példa a mosógépek relés irányváltója. (Nem inverteres gépnél, hanem a mai átlag mosógépek esetében.)

2023. aug. 29. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
0%

Na igen, ahogy mérnökúr mondja, ilyen kis motorra nem is gondoltam, ahol nem tekercs van, hanem permanens mágnes van.

Ha mindkettő tekercs, akkor konyhanyelven fogalmazva fordítod a polaritás az álló és a forgórészen is. Permanensnél az állón pedig adott.

1 voltam.

2023. aug. 29. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Értem és a fordított polaritás okozhat károsodást a működésében vagy teljesen nyugodtnak lehet lenni?
2023. aug. 29. 20:43
 7/14 Szervizmérnök úr ***** válasza:
50%
Ablaktörlő motorok is vannak ebben a kategóriában (permanens mágnes), akkus fúró / csavarbehajtók klasszikus típusai (újabbak már BLDC). Meg egyebekkel is találkoztam, nem sorolom.
2023. aug. 29. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Szervizmérnök úr ***** válasza:
50%

6.

Nem lett egyértelműen tisztázva a motor fajtája, de általában normál üzemmód mindkét irány.

Remélhetőleg nem BLDC-ről beszélsz. Valahol is DC, csak kicsit másképp.

2023. aug. 29. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
71%

7 ok, csak én hengerlőmotorra gondoltam mint nagyra, a régebbi munkahelyemről, amiket megawattban mértünk meg 1000 fölötti amperek rohangáltak. :)


A BLDC olyan mint aszinkron?

2023. aug. 29. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
71%
* a szinkron
2023. aug. 29. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!