Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » A 3 pengés elektromos borotvák...

A 3 pengés elektromos borotvákat lehet használni hosszú szőrre?

Figyelt kérdés
Vagy attól telemegy a tartója amit tisztítani kell, és előtte le kéne vágni hajnyíróval rövidre?
2023. szept. 4. 13:38
 1/10 anonim ***** válasza:
A borotva,a körkéses is csak borotválkozáshoz való. A hosszú szőrhöz szakálvágó,hajvágó való. Egy jóféle körkéses boritva is max 4-5 napos borostához van tervezve.A max 1 heres borostát még leszedi de az már macerás kínlódás
2023. szept. 4. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
*1 hetes
2023. szept. 4. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Oké de ha mondjuk a mellszőrömet szeretném levágni ami lényegesen puhább és ritkább szőrzet a borostánál, azt le lehet vágni ilyen borotvával és nem lesz semmi baja tőle?

Azért kérdezek ilyen körülményesen mert még nem vettem és olyat szeretnék amit tudok testszőr nyírásra is használni, de szép rövidre levágja a szakállamat is ha úgy van.

2023. szept. 4. 14:27
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem alkalmas az elektromos borotva hosszú ször vágására. A neve is mutatja hogy borotva nem szőrvágó!
2023. szept. 4. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
köszi
2023. szept. 4. 14:37
 6/10 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Vannak univerzális, illetve cserélhető fejes szerkezetek, de szerintem érdemes olyat beszerezni, ami csak hajvágó vagy trimmer. Általában ezekkel is lehet (ápolt) borostára vágni és akkor már nem is mindig fontos bőrig gyalulni, így a bőrnek is kíméletesebb.

A hajvágó szélesebb szokott lenni, ezért gyorsabban működik a borostán is. Viszont ezeknél lehetnek különbségek abban, hogy milyen rövidre képes vágni, főleg az alsó kés finom kiképzésének függvényében.

Persze azt értem, amikor gyalult bőrrel kell megjelenni, de aki ilyenre nem kényszerül rendszeresen, praktikusabb lehet az egyszerű vágás, egy jó nyírógéppel.

2023. szept. 4. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Borotvával ne vacakolj hosszú szőrrel, mert eltömődik nagyon hamar!

Vágd le a mellszőr nagyját hajvágóval és utána mehet a borotva.

Vagy vegyél testre való borotvát aminek van hosszúszőr vágó része! Az előbb levágja a hosszabb szálakat és utána borotvál. Nekem ilyen philipsem volt: [link]

Ha viszont folyamatosan szeretnél szőrteleníteni nyakon alul, akkor epilátort ajánlom inkább. A borotvával másnap már borostás vagy és akad a póló a szőrbe. Az epilátorral meg néhány hónap után elgyengülnek a szőrök és 1-2 hétig nem lesz bekecs rajtad!

2023. szept. 4. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, szerintem a testszőr nyíró lesz az amit én keresek.
2023. szept. 4. 15:50
 9/10 anonim ***** válasza:

Korábban használtam Gillette Fusion elektromos borotvát, de a 4 napos szőrzettel is meggyűlt a baja.


Jelenleg Philips OneBlade-em van, ez a betegség miatt két hétig nem borotválkoztam (nem volt hozzá erőm) , a OneBlade simán lenyírta a tarzan-szakállt is.

2023. szept. 4. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha hosszú a szőr, akkor először hajvágót használj
nov. 19. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!