Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Kuka így a multiméter?

Kuka így a multiméter?

Figyelt kérdés
Fali aljzatban mértem feszültséget, de véletlenül eltekertem arra a módra, amikor folytonosságot mér, és pukkant egyet valami a multiméterben, szerintem a hangszóró, mert nem működik azóta. A mérő bekapcsol, háttérfényt is ad ha bekapcsolom, de nem akar értéket mérni. Pl AA elemre egy 1-est rakott ki. Ha USB-ből mérnék akkor 0 mutat, vagy 0.01-et.
2023. szept. 4. 15:47
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
És igen, jól van beállítva, 20V-ra tekertem, fekete a COM-ban, és Fusedben.
2023. szept. 4. 15:48
 2/12 Szervizmérnök úr ***** válasza:
40%

Nem a hangszóró, de mindegy, ezt már kivégezted.

Van bizonyos feszültségtűrése a jobbfajta multimétereknek ebben az üzemmódban, de az ellen nem véd.


[link]

2023. szept. 4. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

És mi mehetett tönkre benne?

Mert látszólag működne.

2023. szept. 4. 16:48
 4/12 anonim ***** válasza:
53%
Ajtótámasznak még jó lesz.
2023. szept. 4. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Zzzoli ***** válasza:
56%

Az általad említett állásban, túlfeszültséget kap az adott, nem arra a feszültségre méretezett ellenállás osztó, illetve műveleti erősítő fokozat.

Javítottam már meg ilyen módon kivégzett Metexet régen.

Nyilván szakmai felkészültséget igenyel, és az adott eszköznek javítjatónak kell lennie.

Annak idején cserélhető volt a műszerekben a 7106-os integrált áramkör és a műveleti erősítők is DIL8-as tokozásúak voltak.

2023. szept. 4. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
44%
Nézd meg, hogy nem-e csak a benne levő olvadó biztosító ment ki. Mert egy csomó multiméterben az ilyen hibák elkerülésére van bent egy gyors kioldású üvegcsöves olvadóbetét. Szedd szét és nézd meg.
2023. szept. 4. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
53%
És pont azért van odaírve, hogy "Fused" ami azt jelenti, hogy olvadóbiztosítóval védett ("Fuse" az itt mindenféle túláram védelmet jelent itt).
2023. szept. 4. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Szétszedtem, de külsőleg minden rendben van. Viszont biztosítékot nem találtam benne.
2023. szept. 4. 19:07
 9/12 anonim ***** válasza:
70%
Őedig kéne benne lennie, mert akkor nem írnák oda, hogy "fused". Én egyébként a leggagyibbakban is láttam ilyet. Kb. egy kaptafára gyártják ezeket.
2023. szept. 4. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Belülről ilyen:

[link]

[link]

Én erre a pici alkatrészre gondolok, hogy hibás lenne, mintha hiányozna belőle egy darab.

A lap túloldalán sincs biztosíték, de kiderült hogy ebben nincs semmilyen , unfused mód van rajta csak.

[link]

2023. szept. 4. 19:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!