Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Az Apple termékeket vásárló...

Az Apple termékeket vásárló embereket kötelezik szerződésben hogy minél több embert beszéljenek rá az Apple termékek vásárlására?

Figyelt kérdés

Azt figyeltem meg hogy szinte mindenhol ottvannak. Alig van olyan kérdés, fórum vagy chatszoba ahol ne jelennének meg és kéretlenül ne akarnának áttéríte, kb mint a jehovák. Ma is, egy Discordos chatszobában jérdezni merészeltem hogy hogyan tudok megoldani egy windows-os hibát mielőtt az ujratelepítéshez folyamodnék. Erre egyből betalált egy aki meg akar győzni hogy vegyek Mac-et.


De a telefonoknál is ez a helyzet. Itt Gyakorin és megfigyelhető. A legrosszabb mikor el sem olvassák a kérdést csak lökik a süket dumát. Pl a kérdező kéri hogy ajánljanak neki új, nem használt telefont 100-120 ezerért, erre jön hogy vegyen almásat. ami meg kb duplája.



2023. szept. 11. 15:05
 1/6 Szirty ***** válasza:
Ne foglalkozz velük és ne is vitatkozz. Mindkettő káros :)
2023. szept. 11. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem.
2023. szept. 11. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Simán csaknazt ajánlja, ami neki bevallt
2023. szept. 11. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen, a futár hozott egy szerződést is. Aláírásával (a készülék átvételének feltétele volt) elfogadtam, hogy 5 éven keresztül minden egyes gyakorikerdesek.hu-n feltett, telefonnal kapcsolatos kérdés alá odaírom, hogy bezzeg az Apple…

Egyébként pedig a kérdések alatti “kötelező hittérítő” egy troll, ami át is jön az írásából, ha egy kicsit a dolgok mögé nézel. Az nem az Apple-felhasználók egyedisége, védjegye, hogy a számára bevált terméket javasolja másoknak is azzal szemben, ami nem vált be neki. De akkor mostantól kérd számon azokat is, akik egy-egy kifejezetten Apple termékekkel foglalkozó híroldal Apple termékkel kapcsolatos posztja alá odaírják, hogy így hígføs, meg úgy székletkupac az Apple.

Egyszerűen csak javaslatot tesznek az emberek, ezen felül pedig van egy személyiségtípus, aki a “Köszi nem, nekem tökéletesen megfelel az XY is, nem veszek AB-t” hallatán tovább erőlteti a saját álláspontját. De ugyanez az embertípus jelen van a vallással, politikával, autózással, háztartási eszközökkel, utazással, infrastruktúra-fejlesztéssel kapcsolatos témákban is, és ott is nyomja a mantrát, hogy márpedig az X márkájú teflonserpenyő jobb, mint az Y márkájú kerámiaserpenyő.

2023. szept. 11. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Természetesen nincs ilyen szerződés. Azonban van, egy, a pszichológiában ismert jelenség, miszerint ha valaki vesz valamit, akkor visszaigazolásként indokokat keres, hogy helyes döntést hozott. Már pedig egy ájfon megvásárlásakor igencsak fel kell kötnie a gatyáját egy vevőnek, hiszen észérvekkel nem nagyon lehet alátámasztani egy ilyen döntést. Ennek része az is, hogy orrba-szájba dicséri a saját telefonját, ezzel tulajdonképpen saját kiadása helyességét igazolja.


Nem sok termék megjelenésekor sátorozik le a törzsgárda a boltok elé, ez is mutatja, hogy hisztérikus a törzsvásárlói gárda, nem racionális.


[link]

2023. szept. 11. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Unalmas hiszti. Ha rákérdeznek, ajánlom. Én meg akkor is kapom az almautáló kommenteket, amikor senkit sem kérdezek róla 🤡
2023. szept. 12. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!