Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Tehergépjárművet adtam el. A...

Tehergépjárművet adtam el. A vásárló kérte, hogy néhány nap után írjuk be a dátum pontos napját, hogy az átíráshoz szükséges pénzt előteremtse. Érvényes volt így a szerződés?

Figyelt kérdés
Másfél hónap után, a műszaki lejárta előtt jelentkezett, hogy érvénytelen a szerződés, és adjam vissza a gépkocsi árát.Addig hajtotta az autót,pénzt keresett vele.Formailag kifogástalan,tanuk által aláírt adásvételi szerződés volt.Év-hónap kitöltve,csak a pontos nap hiányzott róla.

2014. okt. 26. 21:36
 1/1 tomala ***** válasza:

Ami történt, az lényegében magánokirat-hamisítás.

Ezzel együtt szerintem a szerződés nem semmis. Tudomásom szerint a gépjármű-adásvételi szerződés nem kötelezően írásbeli (más kérdés, hogy célszerű írásban kötni), így a gépkocsi és vételár átadásával és az egyező akaratkijelentéssel a szerződés érvényesen létrejött. Nem jut eszembe olyan érvénytelenségi ok, amire hivatkozhatna.


Én a helyedben azt mondanám, hogy ha akarja, támadja meg bíróságon a szerződés érvényességét, de egyrészt nem fog sikerülni, másrészt akkor számoljon azzal is, hogy az okirathamisításért a bíróság feljelenti. Szóval, egy szó mint száz: bekaphatja.

2014. okt. 27. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!