Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Távirányítós RC helikopter-nél...

Távirányítós RC helikopter-nél, mit jelent az hogy 3 csatornás, és az mire jó?

Figyelt kérdés
2010. okt. 18. 14:32
 1/9 A kérdező kommentje:
Tegnap kint az udvaron játszottam a helikopterrel, és amikor elért egy bizonyos magasságot, akkor magától kezdett el repülni, és nem tudtam irányitani.Miért lehetett ez?
2010. okt. 18. 14:34
 2/9 anonim ***** válasza:

nem tom de a 3 csatorna vagy az hogy lehet állítani hogy 3 különböző csatornán lehet irányítani hogyha többen játszotok akk ne kavarjatok be egymásnak vagy azt hogy tud előrehátra, jobbra balra, fel le menni :D amatőr vok szal nem biztos...


az hogy magától ment az attól lehet hogy kirepültél a hatótávolságból és vmi rádiójel bekavart amit annak érzett hogy te irányítod :D

2010. okt. 18. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
még én amatőr vok :D
2010. okt. 18. 14:41
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom hogy a helidnek milyen kiosztása van, de a csatorna az tényleg a lapát állásszöge (nálad inkább gáz), farokrotor, és a döntéseket jelöli. Gondolom neked döntés nincs, csak az első három.


Kimentél az adó/vevő hatósugarából.

Ha modellreptér közelében laksz/repülsz akkor figyelj viszont oda hogy ne kapcsolj rá senkire, mert (bár a 2,4 GHz-es technológia már elég elterjedt) még sokan repülnek 35/40 MHz-en, és ilyenkor több százezer forintos modellek is lezuhanhatnak anyagi kárt, esetleg sérülést okozva.

2010. okt. 18. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
V-max Alloy modell.
2010. okt. 18. 17:35
 6/9 kiss1999 válasza:

igen!

a 3 csatorna:

1előre-hátra

2jobbra-balra

3fel-le


nekem is van ilyen a repülőmmel h kimegy hatótávból aztán repül amerre akar, de nekem repül így három másodpercet és lekapcsol, de utána ha benn van akkor se megy, hanem ki aztán meg be kell kapcsolni. volt h fennakadt a fán.

2010. okt. 18. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
nekem tegnap akadt fen a fán xD Alig értem el
2010. okt. 18. 18:57
 8/9 anonim válasza:

A tömör válasz: 3 kormányszervvel rendelkezik: 1. emelkedés, 2. vízszintesen előre/hátra, 3. fordulás.


A három csatornás helikopterek közös jellemzője, hogy koaxiális elrendezésűek (két főrotor van), de a farokrészen van egy harmadik pici rotor (felfelé irányuló), melynek segítségével a helikopter megdönthető.


Részletes válasz:


A modellhelikoptereknél - és úgy általában az RC, azaz távirányítású modelleknél - a csatorna száma alapvetően az egymástól függetlenül vezérelt elemek számát, például a vezérelt irányok számát adja meg.


RC autóknál: 1. gáz/fék vagy előre/hátra; 2.balra/jobbra

3-tól felfelé szabad felhasználású például világítási elemek.


RC repülőgépeknél (például): 1. gáz, 2. csürő, 3. magassági, 4. oldalkormány


RC helikoptereknél:


3 csatornás kivitel: 1. gáz (pitch, azaz emelkedés), 2. előre/hátra (elevator/magasági), 3. fordulás (oldalkormány/rudder)


4 csatornás kivitel: 1. gáz (pitch, azaz emelkedés), 2. előre/hátra (elevator/magasági), 3. csúszás balra/jobbra (csűrő/aileron), 4. fordulás (oldalkormány/rudder)


6 csatornás kivitel: 1. pitch, azaz emelkedés, 2. elevator/magasági, 3. csűrő/aileron, 4. oldalkormány/rudder, 5. motorfordulat, 6. giroszkóp érzékenység


Egy helikopter meglehetősen bonyolult eszköz. Többet megtudhatsz ezeken az oldalakon: [link] vagy [link]

2011. máj. 12. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Egy mezei 2 csatornás (3000 forintos) helikopterrel is lehet előre hátra le föl balra jobbra mozogni?
2013. máj. 29. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!