Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » A távirányítós jármű"vezérlés"...

A távirányítós jármű"vezérlés" nem veszélyes?

Figyelt kérdés

Az egyre gyakrabban látható mágneses hullámmal indítható kocsikra gondolok első sorban. Kulcs sem kell, és sok sok méterről be lehet vele indítani az autót. Na most ha ezek mágneses jelek azokat szerintem be lehet fogni, és mivel az indítók mindenfelé szétküldik a jelet nem lenne nehéz a jármű közelében tartózkodni. Nem vagyok műszerész, nem értek hozzá csak ezen jár most az agyam.



Csak érdekel a dolog, elméletileg, nem célom ilyen eszközt készíteni ha lehetséges.


2011. jún. 14. 09:00
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha be is tudod indítani távolról nem biztos, hogy eltudsz vele menni. Pl. indító jelet megadod a távirányítóval, de ahoz, hogy elindúlj be kell szállnod a kocsiba és ott kell, hogy érzékelje a "kulcs" kódot. Ami pl. lehet egy csak közelről érzékelhető jel. Egy speciális helyre kell elhelyezned pl. ezt a távirányítót. Renault-nál láttam hasonlót. Eltávolodtál a gk.-tól bezárta az ajtókat. Ha megfelelő közelségbe kerültél nyitotta. Ha beültél egy kis lapot, mint egy belépőkártya, adott helyre behelyeztél és a kocsi indítható volt.
2011. jún. 14. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Kedves kérdező!


1. Nem mágneses , hanem rádióhullámokkal működik.

2. Kódolt, digitális jelsorozatokkal dolgozik, tehát elég biztonságos.

3. Van benne egy kis számítógép ami például megnézi, hogy üresben van-e az autó. be van húzva a kézifék, elég erős-e az aksi az indításhoz stb...

4. Bónuszként azt is meg lehet nézni, hogy beszálltál-e, de ez pl téli előfűtésnél nem szempont...


Na ha minden ok, akkor indít :-)


"Kulcs" viszont mindig van, ha más nem akkor a távirányító elég bonyolult jelsorozata vagy valami hasonló :-)


Üdv


Kárókatona

2011. jún. 14. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!