Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Létezik hordozható powerbankró...

Létezik hordozható powerbankról vagy nagyobb akkumulátorról (pl: autó) üzemeltethető hősugárzó?

Figyelt kérdés

A történet annyi, hogy van egy helység ahol nincs megoldva a hálózat, NEM 30+ fokot szeretnék. Ha pár fokkal melegebbet tud csinálni az már bőven elég. Gáz szintén nem játszik mert beltér és sok a gyúlékony rész. Üzemidő az 1-2 max 3 óra. Tudom google a barátom nem nagyon találtam ilyen cuccot amire azt mondanám, hogy ezzel nem leszek átverve. Illetve tudom van ilyen hatalmas powerbankok 230v os csatlakozóval de most lehet smucignak hívni, de nem használnám ki arra arra a pár órára nem vennék egyet csilláridért.


Van 1001 Kína szar, ma már minden mobil és tudom, hogy egy fűtés nagyobb áramot igényel de biztos van olyan mütyür ami pont erre lett kitalálva.



2023. okt. 15. 21:14
 1/7 anonim ***** válasza:

Hát pedig az a 230V-os hatalmas powerbank kell neked.

A villamos fűtések 1000-2000Wattosak.

Vagyis egy ilyenről:

[link]

Alig több mint 1 órán át lehet üzemeltetni.


Egyébként mekkora a helyiség, mekkora a belmagasság?

2023. okt. 15. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Egy nagyobb autó akksiról - ami legyen mondjuk 100Ah - kb fél órán át lehet egy 1kW-os fűtőtestet üzemeltetni. Aztán töltheted 10-12 órán át az akksit.
2023. okt. 15. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Inkább egy robbanómotoros aggregátort vennék.

[link]

2023. okt. 15. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
A robbanómotortól jó messzire távolodj el, nehogy a szétrepülő alkatrészek sérülést okozzanak!
2023. okt. 15. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nincs ilyen. A fűtéshez sok energia kell. A nagy energiatartalmú akkuk pedig drágák és nehezek.


Gázos sátorfűtést + egy szénmonoxid érzékelőt javaslok.

2023. okt. 16. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Szervizmérnök úr ***** válasza:

[link]


12V, 150 vagy 200 W teljesítményű hőlégfúvók, ami ugyebár nem sok, csak a példa kedvéért.

Számolhatsz mondjuk névlegesen 13 vagy 17 A áramfelvétellel.

Ehhez kalkuláld hozzá, mekkora Ah-kapacitású akkud van.

2023. okt. 16. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Vegyél ilyen gázolajos hősugárzót, ez elmegy egy 12 voltos akkuról is.

https://www.youtube.com/watch?v=W1Ell6FXMSw

2023. okt. 16. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!