Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Elektronika, nyák: Miért nem...

Elektronika, nyák: Miért nem működik?

Figyelt kérdés

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

Elektronikai ismereteim szána: 0. Tehát kérek mindenkit, hogy számomra érthető módon válaszoljon!

Ez egy ilyen elektromos rovarcsapó. [link] 3 fém rétegből áll a feje? vagy minek is nevezzem (meg ugye a műanyag tok). A repülő rovarok rendszerint beakadnak (ugye így működik), én pedig sokszor odaütöttem valamihez, hogy kiessenek a beakadt repülő rovarok. Először azt gondoltam, hogy az ütődés miatt az elektronika elmozdulhatott. De most szétszedtem és láttam, hogy ilyen nem történhetett, mert az egész egyben mozog, az ütődés ilyen tekintetben nincs hatással rá. Végig néztem a nyákot és bal oldalt azt a barna, valamint kék nem tudom hogy hívják tárgyakat láttam, hogy egymáshoz érnek (valamint a kékek a fekete tárgyhoz). Ezeket kiegyenesítettem, tehát már semmihez sem ér hozzá egyik sem. Tovább tanulmányozva azt vettem észre, hogy a kapcsoló gomb? [Tehát 3 állása van: kikapcsolt, bekapcsolt, valamint be lehet kapcsolni, ha lenyomom és nyomva tartok egy gombot.] rögzítéséből – tehát az ónból – 2 hiányzik a 6-ból. Ha be van kapcsolva, valamint a "be lehet kapcsolni" fázisban le van nyomva a gomb, akkor pirosan világít a LED. Idáig világított is, de egy ideje már semmire sem reagál, és így ugye nem is működik, pedig teljesen fel van töltve. Jaa! És töltéskor először pirosan, majd ha feltöltött, akkor zölden világít. Még most is világított töltéskor, de bekapcsolt állapotban nem világít.



2023. nov. 7. 14:58
 1/3 anonim ***** válasza:
56%

Ne erőltesd.

Elektronikau hulladékba mehet nyugodtan.

2023. nov. 7. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Szirty ***** válasza:
100%

A kék izé (kondenzátor) nem baj ha hozzá ér a fekete bigyóhoz (dióda és a trafó is fekete mellette), ezek szigeteltek.


A püfölés okozhatott hajszálrepedést a NYÁK-on pl.

Leginkább a trafónál tartom valószínűnek, mert az nehéz alkatrész.


De egy prózában leírt, viszonylag rossz minőségű képekkel megtámogatott kérdés nem lesz elég a távjavításhoz.

El kell vinni valakihez aki meg tudja nézni mi a baja.

2023. nov. 7. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Tetszik a megfogalmazásod Szirty. :)

Köszönöm az információkat! Megnéztem a trafót, de az én szemeim nem látnak semmi rendelleneset. Az is igaz, hogy az én hozzá nem értő szemeim nem biztos, hogy mérvadóak e tekintetben. A hajszálrepedést pedig biztosan nem fogom látni.


Sajnos nem tudok közeli tárgyakról éles képeket készíteni. Ez sose sikerült ezzel a készülékkel (Huawei P8 Lite).


És az ón hiánya is lehet a probléma forrása? Bár nincsen ónom, meg pákám sem, de a jövőre nézve is kérdezem, mint hibalehetőség.

2023. nov. 7. 18:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!