Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Oszcilloszkóp vásárlás!...

Oszcilloszkóp vásárlás! Milyen típus az ami megfelelő nekem? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Nézegettem az összes nagyobb forgalmazó (RS, TME, Mouser, Farnell) kínálatát és fél millió Ft alatt nem láttam olyan asztali szkópot, amelyik föld független lenne. Mindegyiknél írja (vagy legalább piktogram szintjén), hogy a mérőföld és a hálózati védőföld össze van kötve. Ez kb. a fél millió Ft környékén szűník, meg és csak a drágabbak földfüggetlenek. Ismer valaki földfüggetlen bemenetű olcsó szkópot? Még a régi EMG és RFT (tök analóg, meg még a még öregebb csöves) szkópok is tudták, hogy egy külön gombbal a mérő föld elválasztható volt a hálózati védőföldtől (pedig akkor még nem kettős szigetelésű volt a burkolat, meg műanyag, hanem fém, és az meg értelem szerűen a hálózati védőföldre volt kötve. De sikerült /ez előtt 50-60 évvel is/ elválasztó trafón megtáplálni a szkópot, és így nem kellett a mérőföldnek és a hálózati védőföldnek össze kötve lennie.

nov. 10. 14:07
 1/6 anonim ***** válasza:
Mit akarsz mérni vele? Mert hacsak nem közvetlenül a 230 V-os hálózati feszültségre kötöd rá túl nagy galibát nem okoz.
nov. 10. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De pont sok esetben olyat mérnék ami a 230V-ra van kötve (pl. egy butább kapcsoló üzemű táp). Meg sokszor van olyan mérés, ahol szép nagy földhurok lesz belőle, meg vannak olyan esetek amikor eléggé "zajos" a PE vezető. Ezért is használtak régen földfüggetlen bemenetű szkópokat. Hogy a PE vezetőn lévő zaj ne játszon.
nov. 10. 14:37
 3/6 Szirty ***** válasza:

1.: Leválasztó trafót most is használhatsz.

2.: A telepes szkópok földfüggetlenek.

nov. 10. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Szirty: 1./ valószínűleg leválasztó trafó lesz a megoldás. De akkor sem értem miért nem képesek rendesen megcsinálni. Mert fél milliót nem adok egy szkópért, mert nincs benn egy apró "okosság" amire már 50-60 éve is képes volt az emberiség.


2./ Ameddig nem dugod be a töltőbe. Most néztem 7 típust, mindegyik írja, hogy addig földfüggetlen amíg nem csatlakoztatod a hálózathoz. És azért nem teljesen opcoió, hogy mérés közben lemerüljön.

nov. 10. 21:23
 5/6 Szirty ***** válasza:

"Mert hacsak nem közvetlenül a 230 V-os hálózati feszültségre kötöd rá túl nagy galibát nem okoz."


Mondjuk meg akarod nézni hogy egy 300V-on működő H híd felső FETjének gate-jén mi van.

nov. 11. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
5: Pl. akár azt is. De nem egyszer van olyan mérés, hogy "lebegtetett" földhöz mérnék (pl. amikor egy mérőkör csinál egy virtuális földet és ő ahhoz mér mindent, és ide kéne belépni a szkóppal, na rögtön elrántom a "földjét" és vagy durran, vagy csak irtó nagy zajt viszek be ezzel /ld. pl. néhány "nagyon okos" olcsóbb fogy.mérő ahol az áramváltó egyik kivezetését fázisra kell kötni /igen létezik ilyen, ne kérdezd miért gyártanak ilyet, de nem egy ilyen típussal találkoztam/).
nov. 11. 13:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!