Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogyan lehetne ennek a kaputel...

Hogyan lehetne ennek a kaputelefonnak lenémítani a hangját?

Figyelt kérdés

Ilyen kaputelefonunk van az új lakásban. Sajnos baromi idegesítő a jelző hang amikor jön valaki kóddal és a csengető hang is.

Első sorban a jelző hangot szeretném lenémítani, nem a csengetést de ha csak egyszerre lehet az is jó.

Ha nem lehet inkább újat veszünk.

A kutyákat is idegesíti szóval muszáj lenne de nem találok hozzá manualt.


Köszi ha tudtok segiteni


[link]



nov. 11. 01:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Szétszeded, és megnézed, hogy mi van benne. Jobb esetben akár trimmer poti a hangerőállításhoz, rosszabb esetben pedig csak egy mini hangszóró. Utóbbi esetben a mechanikus hangszigetelés működhet.
nov. 11. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Szervizmérnök úr ***** válasza:
71%

Hasonló esetben (idős, demens embernél akadtak bizonyos problémák), kénytelen voltam szétkapni és a hangszóró saruját lehúztam.

Ettől persze elnémult teljesen.

Később egyszerűen visszacsináltam.

RFID kapunyitó nem jelez fel zavaró hangot, ha olyan a rendszer:

[link]

nov. 11. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Szervizmérnök úr ***** válasza:
71%
A lehúzott sarut természetesen úgy kell eligazítani (esetleg szigetelni), hogy ne érjen hozzá semmihez, ne képezhessen zárlatot.
nov. 11. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Akkor szétkapom. Köszi. Ha sikerrel jártam megírom.
nov. 11. 17:24
 5/12 anonim ***** válasza:
Ha esetleg megtennéd, akkor légyszi küldj már egy fotót az áramköréről, úgy talán tudunk okosabbat is mondani. Egyébként nagy tisztelettel kikérném véleményedet az ötletemmel kapcsolatban, Szervizmérnök Úr: Nem az lenne a legegyszerűbb megoldás, hogy sorba kötünk egy ellenállást a hangszóróval? Tudom, nem épp a legszakszerűbb, de szerintem működhet, főleg ilyen kis teljesítménynél. Mivel impedanciáról van szó, így nem a legegyszerűbb levezetni, de a lényeg annyi, hogyha egy z impedanciájú áramkörbe bekerül egy r rezisztív ellenállás, akkor az impedancia mértéke ezzel arányosan növekszik, ebből következően pedig halkabb lesz a hangszóró.
nov. 11. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Szervizmérnök úr ***** válasza:
55%
Lehetne halkítani ellenállással, igény szerint, nem látom elvi akadályát.
nov. 11. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Köszönöm, ezek szerint ragadt rám a padra nyomott rágón kívül más is az iskolákban. Továbbfejtve a gondolatot, az viszont R-L-kör lenne így, persze ha nincs "véletlenül" sorba kötve egy kondi a hangszóróval eleve, mert akkor soros R-L-C. Ez nem okozhat esetleg eltérést a frekvenciákban? Ez könnyen kiszámítható egy adott frekvenciára vett Fourier-transzformációk sorozatát tekintve, mint ahogyan tetszőlegesen meg is figyelhető oszcilloszkóppal.
nov. 11. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

A hangok nem szelektálhatóak.

A digitális rendszerben ha a lakáskóddal nyitnak, akkor jelez a lakáskészülék. Ezt úgy tutod elkerülni, hogy átállítod a készülék kódot. De akkor kóddal sem lehet majd bemenni a kapun. Ellenben a lakásajtós csengő ettől függetlenül szólhat tovább.

Az összes hang némítására a kagylóból ki lehet húzni a spirál zsinór csatlakozóját.

nov. 11. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Szervizmérnök úr ***** válasza:

7. Ilyen szinten nem kell ezzel foglalkozni, egy kaputelefonnál senki nem veszi észre a frekvenciamenet változását.

Egyetlen gond, hogy nem csak a zavaró jelzések halkulnak le az ellenállástól, hanem a feljövő beszédhang is. Ez már kísérletezés kérdése, egy hibátlan fülű ember esetleg jobban örül még ennek is, mert az üzenet tartalmát mondjuk így is megérti, de legalább csökkennek az éles hangok is.

Nagyothalló idősnél ez már nem járható út.

nov. 11. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
#9 Akkor akár lehetne ebből diy-projekt is, elvégre még a legbutább MCU, akár még egy pic is képes 2 input és 2 output kezelésére.
nov. 11. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!