Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Beszereltem egy Bosch Tronic...

Dede53 kérdése:

Beszereltem egy Bosch Tronic 6 KW 3 fázisú elektromos kazánt. Érdekes módon csak az egyik fázist használja, annak ellenére, hogy mind a 3 fázis rendesen be van kötve. Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés
2023. nov. 13. 14:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Hogy nincs elég hideg kint...
2023. nov. 14. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Sory, sajnos “nincs elég hideg kint” nem paszol. 3x2KW fütőszállal működik az E kazán. Most be programoztam, hogy csak max. kettő fűtőszál működjön. Így nem veri le a biztositékot, mert a 6KW sok az egy 16A biztosítéknak. Ezt a paramétereken keresztül be lehet állítani. Most ha megy 4KW vagyis kettő fűtőszál az csak egy fázison üzemel. Lekapcsolom a másik kettő fázist és fűt tovább. Úgy néz ki mintha gyárilag egy fázisba lenne beállítva. Mielőtt megkérdezné a bekötésnél 3 fázis áthidaló ki van belőle szedve.
2023. nov. 15. 10:49
 3/12 anonim ***** válasza:
Nos, akkor más oka van.
2023. nov. 15. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
miből gondolod, hogy csak 1 fázist használ?
2023. nov. 15. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Mint írtam, ha a másik kettő fázist ha lekapcsolom, ugyan úgy fűt tovább. Ki próbáltam ha csak a vezérlő fázissal üzemelem és a másik kettő le van kapcsolva üzemel a készülék. 1,2,3 vagyis 3x16A megszakítóra van rákötve. Amúgy a készülék a fütőbetéteket váltogatja de csak egy azaz a vezérlő fázissal dolgozik. Ez miatt gondolom ( tudom), hogy csak 1 fázissal üzemel.
2023. nov. 16. 10:00
 6/12 anonim ***** válasza:

"Így nem veri le a biztositékot, mert a 6KW sok az egy 16A biztosítéknak."

Akkor tehát van 3 fázisod, vagy nincs?

2023. nov. 16. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
lakatfogóval kéne kimérni fázisonként...
2023. nov. 16. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Halli 6/7 Mint írtam most csak max. kettő fűtő test üzemel, az 4KW. A paraméterren keresztül be lehet így állítani a készüléket. Pont az miatt mert levágta a biztosítékot a 6 KW, igaz akkor rajta volt egy villany boyleris de azt most lekötöttem róla. A problémám az, hogy hiába vezettem oda a 3 fázist csak egy fázison keresztül üzemel. A fűtő testeket váltva működteti most max kettőt egyszerre mert azt be lehet állítani a parametereken keresztül.
2023. nov. 17. 09:43
 9/12 anonim ***** válasza:
Biztosan eltérő 3 fázis megy oda? Az elosztótáblánál is szoktak lenni kutyulások.
2023. nov. 17. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Tehát be van kötve a három fázis? Ellenőrizve van a kazán sorkapocsnál, hogy megvan a három fázis (vonali- és fázisfeszültségek rendben)?
2023. nov. 17. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!