Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Számítógépről kihangosított...

Számítógépről kihangosított telefonáláshoz használható csíptethető mikrofon?

Figyelt kérdés

Telefonálásra keresek valamilyen alternatív megoldást, a headsettől már elegem van.

Sokat beszélek, és egész nap a fejemen van. Ezért gondoltam arra, hogy van egy jó minőségű JBL bluetooth hangszóróm, és vennék mellé egy csíptethető mikrofont, és így már nincs szükség a fülesre. Nem baj, ha a mikrofon kábeles. Ha a csíptethető nem, csak valamilyen állványos allkalmas err a célra, az sem baj.

Külön hálás volnék, ha tudnátok ajánlani valami (nem túl drága, mondjuk úgy max. 15k magasságában kapható) konkrét típust is.


Működhet ez így? Vagy inkább felejtős, mert a hangszóró (megesik, hogy egymás szavába vágunk :)) nem szűrhető ki, és használhatatlanul zajos lesz.



nov. 26. 22:07
 1/6 anonim ***** válasza:
nov. 26. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én sok éven át egy Logitech kamerát használtam, illetve miután már eljárt fölötte az idő, csak a hangot, kiváló larakterisztikával rendelkezett, abba az irányba, amerre a kamera nézett. És így a kihangosított hívásokkal sosem volt minőségi probléma. Aztán a rendszer frissült, és többé hang se volt, a jófogásról 3500-ért vettem egy újabbat, aminek szintén sztereo mikrofonja van, és kiváló hangzást tud, pedig ez már egy ismeretlen márkájú darab.
nov. 26. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 marcusek válasza:
Megoldható lenne, csak az a gond, hogy a mikrofonnak elég pro zajszűrővel kell rendelkeznie - de leginkább szoftveresen össze kell kötni a rendszert és úgy szüretni - így egy biztos, rohadt sokba fog kerülni, mert nagyon profi cuccra lesz szükséged (ha csak erre használnád, akkor nagyon feleslegesen sokba).
nov. 27. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mesélj 3-as! Fejtsd ki azt a profi cuccot! Kiváncsi vagyok!
nov. 27. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kommenteket. És #1.. a linkeket is köszönöm.

És persze a véleményezést is.


#2. van egy olcsócska külső webkamerám, de hangot a drága első perctől nem tud kezelni. Ráadásul nem is mindig van használatban. Ezért gondolkodom külön mikrofonban. De megnyugtató, hogy neked működött ilyen low budget megoldással is, ez esetben van remény rá. hogy a 15k bőven túl van tervezve. Ajánlottak Rode mikrofonokat, de mivel ez az én költségem (a munkáltató biztosít hedsettet, így ez úri huncutságot már nincs pofán finanszíroztatni). a Rode pedig több tízezres tétel. ott már kicsit szívtam a fogam miatta.


X3. A "szoftveres összekötés" részt még talán értem is. Gondolom arra gondoltál, hogy megmondani a hangszórónak mit használjon kimenetnek, és a mikrofon számára is megmondani mit használjon bemenetnek, ez ok. (már ha erre gondolsz) Egyébként a Webex az a szoftver, amin keresztül telefonálok.


De mivel élőben (telefonálásra) használnám, nem pedig egy hangfájlt kell átdolgozni. azon zajt szűrni (arra ott az ingyenes Audacity), ezt a szoftveres zajszűrést nem tudom hova tenni. Egy komplett keverő pultot valóban nem szeretnék erre beüzemelni. akkor inkább marad a füles és az arra épített mikrofon.


#4. jól gondolom, hogy szerinted is kivitelezhető értelmes keretek között? tudsz hozzá ajánlani mikrofont?


amúgy egy JBL Go 2 hangszóró, amit kimenetnek tervezek használni.

nov. 27. 23:24
 6/6 A kérdező kommentje:

Azt hiszem ép most találtam meg a megfelelő megoldást. Legalábbis kipróbálom, hogy az-e.

Ezt rendeltem meg ép most: [link]


5-6 nap, mire megérkezik, utána kiderül, hogy jól döntöttem-e. :)

nov. 27. 23:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!