Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » A hangszedő felszedi az én...

A hangszedő felszedi az én hangomat is, vagy a hangkártya a hibás?

Figyelt kérdés
Most szereltem be egy hangszedőt a hangszerembe (Guitto GGP-03 Piezo kontakt hangszedő), és megpróbáltam hangkártyával felvenni a zenélésemet a gépemre. De a mandolin hangjával együtt az én beszédhangomat is vissza lehet hallani a felvétel visszajátszásakor, és nem értem, mi lehet az oka. A hangbemeneti forrásnak persze az USB eszközt, a hangkártyát jelöltem ki, szóval nem az a baj, hogy a laptop mikrofonja vett végig. Csak azt nem tudom, hogy ezért a hangszedő a hibás, vagy a hangkártya? A hangkártyát 2000 forintért vettem Alzáról, szóval gyanús... Esetleg valakivel történt már ilyen?

dec. 1. 16:12
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
53%
A piezo gyakorlatilag mikrofon, tök nyilvánvalóan.
dec. 1. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Tök nyilvánvalóan.
dec. 1. 16:37
 3/23 A kérdező kommentje:
Van, aki nem annyira ért ezekhez a dolgokhoz, ezért írja ki a kérdést. Nem kell lekezelően válaszolni.
dec. 1. 16:37
 4/23 anonim ***** válasza:
46%
A szoftveren tudsz állítani az érzékenységén? Lehet hogy ott van a megoldás.
dec. 1. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Hiába, így is felveszi a hangomat. De amikor a kábelt kihúztam, és csak a hangkártyába beszéltem, mint egy idióta, akkor is felvett. Pesig semmi mikrofon nem volt hozzá csatlakoztatva. Azt hiszem, ennyit az alzás termékekről...
dec. 1. 16:41
 6/23 anonim ***** válasza:
Alzás link?
dec. 1. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy az egyes írta. Az eredmény kb. szükségszerű. Ahogy hallasz minden kézmozdulatot a felvételen, úgy hallod a bendzsó bobozát rezegtető külső hanghullámokat is. Elektromágneses pickup ezt a problémát elég jól megoldja, cserébe nem akusztikusabb a hangzás.
dec. 1. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
dec. 1. 18:56
 9/23 A kérdező kommentje:
De az elektroakusztikus gitárokban mondjuk nem piezo hangszedő van? Ott sosem a csöves szerkezetű, mágneses hangszedőket látom.
dec. 1. 18:57
 10/23 A kérdező kommentje:

Kipróbáltam, milyen, ha messzebb megyek a hangkártyától és úgy beszélek és zenélek. Hát a gépen a visszajátszásnál semmi hang nem jött ki. Amikor meg egyenesen belebeszéltem a hangkártyába, akkor volt hang. Itt a hangkártya a hibás, az biztos.


Persze igaz lehet az is, amit ketten mondtatok, ki udvariasabban, ki kevésbé. Ennek az igazsága majd akkor derül ki, ha szerzek egy rendes hangkártyát, vagy erősítőre teszem a hangszert.

dec. 1. 19:39
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!