Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mi az a IP cím? Hogy lehet...

Mi az a IP cím? Hogy lehet megváltoztatni? Minden Hálózaton ugyan az? Mit látt az IP címemről egy külső személy? Hogyan tudom én megnézni más IP címét?

Figyelt kérdés
Mit látt az IP címemről egy külső személy? Erre vagyok leginkább kiváncsi...

dec. 5. 20:58
 1/3 anonim ***** válasza:
84%

Ha random "wifizel" vagy valahol netezel, általában 2 IP címed van.

Egy belső, ennek 192.168, 172.x.x.x vagy 10.x az eleje. A bonyolítások nélkül, ezzel a benti eszközökkel beszélgethetsz mondhatni korlátlanul.

Szóval ha neked van 192.168.1.60-as IP címed, haverodnak pedig 192.168.1.70, akkor ezt a két címet használva tudnak a gépek egymásnak közvetlenül üzenni.


Ezen kívül van a külső IP címed, ami a nagyvilág felé van. Ez lehet publikus vagy natolt. Ha publikus, akkor az csak a tiéd, a router kapja meg és ő fordítja le a fent említett címekre. Ebből kb az derül ki, hogy melyik szolgáltatóhoz tartozol.


A natolt IP cím viszont olyan, hogy a szolgáltató 1 publikus IP címet 64 előfiztőnek átfordít egy 100-zal kezdődő-re, így tud spórolni. Ezért van az, hogy sok ember látszólag nem tud portot nyitni, hiába csinálja jól. Telefonon ha mobilnetet használsz, ott nincs belső címed, viszont a szolgáltató egy NAT-os 100-as címet fog adni majdnem mindig, ami kintről viszont teljesen más lesz.


Az IP címek belső hálózaton fixálhatóak, szükség esetén kell is, a netes címed viszont szinte biztosan időszakosan változik, ezt lehet megoldani DDNS használatával.


Más IP címét szerintem elég nehezen tudod megnézni, mert már szinte minden felhőn keresztül megy. A legegyszerűbb módja beírni a speedtest.net-et és az mutatja.


TL/DR:

Csak a szolgáltatódat tudja megmondani. Esetleg ha van nyitott port/sebezhetőség a hálózatodban, azzal visszaélni vagy DDoS támadással bénítani.

dec. 5. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Szervizmérnök úr ***** válasza:
87%

Laikus részére nem érdemes túlbonyolítani szerintem, itt látod az IP-címet, amit a szolgáltató számodra random kioszt:

[link]

[link]

...és még több hasonló weboldal megmutatja.

Hogy te mások IP-címét lásd, azt már megszüntették, elég régóta. Például régebben levelek fejlécéből az SMTP-szerver vagy egyéb lehetőségek.

Rájöttek, hogy bizonyos mértékben árulkodó adat, ha te megtudod, hogy valaki melyik városból netezik például, úgyhogy ma már ezt nem engedik a közösségi oldalak, levelezőrendszerek stb.

Egyébként az IP-cím szükséges a netes kommunikációhoz, mivel az alapján talál vissza hozzád minden adat, amit lekértél.

dec. 5. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
84%

IP-cím

[link]

ugyanaz

[link]

kíváncsi

[link]

* lát

dec. 6. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!